in , , ,

Чому АРМА не може сформувати точний перелік арештованих російських активів?

Чому АРМА не може сформувати точний перелік арештованих російських активів?

В умовах війни з рф зрозумілий інтерес громадськості та експертного середовища до ситуації з управлінням/конфіскацією/націоналізацією російських активів в Україні.

До АРМА надходить все більше запитів щодо надання переліку активів росіян, які передані Агентству в управління. Однак для формування такого переліку АРМА не має достатнього обсягу інформації.

Нині АРМА управляє виключно арештованими активами, які де-юре поки залишаються у тому числі власністю осіб, які підтримують агресію рф. Дійсно, приблизно 2/3 з усіх активів, які АРМА отримало з 24 лютого, складають російські та білоруські активи, а також майно колаборантів. Зробити такий висновок частково можна шляхом аналізу кваліфікації кримінальних правопорушень відповідно до норм КПК (посягання на суверенітет і територіальну цілісність України, фінансування тероризму, ведення агресивної війни тощо).

Але однозначно ідентифікувати всі російські та білоруські об’єкти неможливо, оскільки в судових ухвалах не завжди є дані про кінцевих бенефіціарів, а додаткових повноважень для встановлення подібних фактів АРМА не має, це таємниця слідства, якою володіють лише правоохоронні органи, тоді як Нацагентство взагалі не є стороною кримінального провадження.

АРМА працює з активами, а не з фігурантами проваджень, тому об’єктивно не може надати достеменний і вичерпний перелік активів росіян.

Також слід зазначити, що за час повномасштабної війни до АРМА не передано жодного конфіскованого активу росіян чи білорусів.

Крім того, наразі ухвалено тільки одне рішення ВАКС про стягнення активів, котрі пов’язують з російським олігархом, в рамках механізму санкцій, і в управління АРМА ці активи не передавалися.

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Мінекономіки розробило примірну форму трудового договору для фрілансерів

Виявлено крота ФСБ у Харківській області, щодо якого СБУ закінчила розслідувати справу