in ,

Чи розшукує військкомат: дві прикордонниці продавали чоловікам секретну інформацію

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо двох прикордонниць, які продавали інформацію із закритих державних баз даних. Обвинувальні акти направлено до суду. Про це повідомили у ДБР.

ДБР у взаємодії з СБУ викрило правоохорониць на початку 2024 року. Жінки працювали у різних підрозділах і не були знайомі, однак діяли за схожою схемою.

До них через посередників зверталися чоловіки призовного віку, які планували їхати за кордон з проханням перевіряти у базі даних інформацію щодо них. Зокрема, чи не розшукує їх військкомат як таких, хто уникає призову на військову службу.

Копіювання інформації з закритих баз даних щодо однієї особи коштувало 150 доларів США. Частину грошей брали посередники, до яких зверталися «клієнти».

Обох прикордонниць судитимуть за несанкціонований збут інформації з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 361-2 КК України). Одну з них судитимуть ще й за несанкціоноване копіювання інформації, що призвело до її витоку, вчинене повторно (ч. 3 ст. 362 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Військовослужбовиць відсторонили від виконання обов’язків та перевели для проходження служби в один з бойових центрів на Чернігівщині.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Офіційні українські свята

У Чорнобильській зоні відчуження розорали землю, щоб вирощувати сільгоспкультури