in , ,

Де Україна візьме гроші, якщо не буде допомоги США: у Мінфіні озвучили можливі сценарії

Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду США без допомоги Україні. Але Палата представників США має намір окремо розглянути запит президента про фінансову допомогу Україні після Дня Подяки, який цього року відзначають 23 листопада.

У Міністерстві фінансів і Національному банку оптимістично сприймають ситуацію з відновленням бюджетного фінансування з боку Сполучених Штатів. Проте розробили план на випадок відсутності коштів від США.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко на щорічних зборах Європейської бізнес асоціації в Києві.

«До сценарію припинення фінансування США ми готові, але я думаю, що до нього не готові інші стейкхолдери та суспільство України. Тому ми вважаємо, що про цей сценарій рано говорити, тому що він може бути неприємним», — зазначив глава Мінфіну.

Він додав, що в уряді та Нацбанку відстежують ситуацію і сподіваються на мудрість американського народу та його представників. «Водночас ми вже знаємо про підтримку Адміністрації (Білого дому), вона чітко заявлена й артикульована у відповідних актах законодавства, тому в цьому плані ми більш оптимістично дивимося, ніж здавалося б у меседжах», — наголосив Марченко.

Міністр також повідомив, що у спілкуванні з ЄС Україна заявляє про своє бажання мати більше коштів наступного року з EUR 50 млрд програми Ukraine Facility, розрахованої на чотири роки.

Голова Мінфіну додав, що триває також пошук альтернативних джерел: активно відбуваються переговори з урядами Канади, Японії, Норвегії, Південної Кореї.

«На цей рік знаємо, як діяти. На наступний рік ми розуміємо, як діяти. Важливо, щоб у центрі розуміння залишалася стійка взаємодія з МВФ», — сказав, у свою чергу, голова Нацбанку Андрій Пишний.

Згідно з даними Мінфіну, доходи держбюджету-2024 визначено в розмірі 1 трлн 768,5 млрд грн, що на 24,9% перевищує доходи держбюджету-2023, тоді як видатки, навпаки, на 1,1% менші – 3 трлн 355,0 млрд грн.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Києві правоохоронці викрили обмінники, які продавали фальшиві долари

Як дізнатися, чи камера зафіксувала порушення правил дорожнього руху та як сплатити штраф