in

Держава стежитиме за відповідністю доходів і витрат громадян

Кабінет Міністрів включив розробку законопроекту про загальне декларування доходів і витрат в число своїх пріоритетів.

Згідно з планом пріоритетних дій уряду, який був прийнятий у понеділок, з квітня такий законопроект повинен бути готовий до кінця 2017 року. Він передбачатиме податковий контроль з використанням непрямих методів за відповідністю доходів і витрат громадян.

Розробкою законопроекту займатимуться Мінфін, Фіскальна служба, Нацбанк, Антикорупційне агентство, Антикорупційне бюро та Мінісоцполітіки. Нагадаємо, міністр фінансів Олександр Данилюк раніше заявив, що міністерство підтримує введення нульового декларування після проведення комплексної реформи Державної фіскальної служби.

Загалом же розмови про загальне декларування ведуться в Україні вже кілька років. Ще в 2012-му тодішній глава Державної податкової служби Олександр Клименко говорив про загальне декларування доходів як про дуже важливий елемент і стимул легалізації зарплат і підприємницької діяльності в цілому. Крім того, загальне декларування, в разі його правильної реалізації, може стати ефективним методом боротьби з корупцією й нелегальними доходами, стверджував він.

У кінці 2014 року вже прем’єр-міністр Арсеній Яценюк також заявляв про плани ввести нульову декларацію й загальне декларування. «Ми ж рухаємося в ЄС, так давайте відповідати цим вимогам. Всі заповнюємо декларації», сказав тоді він.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Окрема ухвала як спосіб реагування на процесуальні порушення

Вимога слідчого в порядку ст. 93 КПК: збір доказів чи спосіб тиску?