in , , ,

Державний реєстр актів цивільного стану громадян тепер є в Дії

Постановою КМУ від 08.09.2023 р. № 961 внесені доповнення до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою від 22.08.2007 р. № 1064, щодо формування електронного відображення актового запису.

Електронне відображення актового запису – це електронне відображення інформації актового запису цивільного стану, що міститься в Реєстрі, сформоване засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом).

Електронне відображення актового запису формується засобами Порталу Дія за бажанням фізичної особи, яка досягла 14 років, стосовно складеного щодо неї актового запису цивільного стану, а щодо актового запису про народження фізичної особи та її походження — також за бажанням батька чи матері такої фізичної особи (крім випадку позбавлення відповідної особи батьківських прав).

Електронне відображення актового запису формується безоплатно.

Сформоване електронне відображення актового запису разом з унікальним електронним ідентифікатором відображається через мобільний додаток Порталу Дія (Дія).

Електронне відображення актового запису є дійсним лише за наявності унікального електронного ідентифікатора та не може використовуватися без нього. Електронне відображення актового запису може пред’являтися особою замість та без додаткового пред’явлення свідоцтва про державну реєстрацію відповідного акту цивільного стану чи відповідного витягу з Реєстру.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні особи та фізичні особи – підприємці для забезпечення можливості перевірки електронного відображення актового запису та отримання електронної копії підключають власні інформаційні системи до Порталу Дія.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про нову систему нарахування пенсій…

Про реєстрацію РРО/ПРРО з урахуванням змін, внесених Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”