in

Держоргани мають передати свої функції на місця

Усі державні органи та установи, які надають послуги громадянам, повинні провести децентралізацію та передати право виконувати ці функції на місця. Таку заяву в ході робочої поїздки у Волинську область зробив міністр юстиції Павло Петренко.

«Передача повноважень Міністерства юстиції має стати історією успіху для інших відомств, які так само мають проводити децентралізацію й не боятися передавати повноваження місцевим органам влади, котрі цілком спроможні якісно надавати ті сервіси, які раніше неякісно надавали чиновники», — зазначив очільник Мін’юсту. За його словами, Міністерство юстиції як перший державний орган, який відмовився від частини своїх функцій та передав їх на місця, готове поділитися своїм досвідом у проведенні процесів децентралізації. На переконання міністра, передовсім це має стосуватися органів, які займаються питаннями реєстрації землі.

«Думаю, що наступним кроком має стати децентралізація земельних відносин, адже нині вони є досить закритими й бюрократичними. Українці, які хочуть отримати землю, вимагають максимального спрощення й децентралізації у цій сфері», — наголосив Павло Петренко.

Він також зазначив, що завдяки принципу екстериторіальності органи місцевої влади, які перебрали на себе функції Мін’юсту, можуть надавати послуги і громадянам сусідніх регіонів й отримувати за це кошти. «Це також конкуренція між місцевими громадами. Такою була філософія законів і вона себе виправдає, адже ті міста, які є найбільш вмотивованими, задаватимуть тон для інших міст», — додав П. Петренко.

Водночас він ззначив, що нині можна з упевненість говорити про розвінчання міфу, що місцеві громади не зможуть справитися з поставленими перед ними завданнями. На прикладі Луцька можна з упевненістю сказати: якість послуг вища ніж була раніше в системі органів юстиції.

«Ми прийняли правильне рішення. Місцева громада спроможна вирішити свої проблеми. Тому нашим завданням є довести, що Україна починається саме з простої людини, з місцевої громади, з маленького села, селища, з людей, які знають свої проблеми і мають можливості для того, аби реалізувати багато функцій, що впливають на якість їх життя», — сказав він.

У ході своєї поїздки міністр юстиції також відвідав Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де поспілкувався зі співробітниками, а також провів особистий прийом громадян. Очільник Мін’юсту пообіцяв тримати на особистому контролі проблеми, з якими до нього звернулися жителі Волині. Окрім того, Павло Петренко зустрівся з керівництвом регіону, з адвокатською й нотаріальною спільнотою та відвідав пологовий будинок, де особисто вручив свідоцтва про народження в рамках пілотного проекту з вручення перших документів малюкам безпосередньо в медичних закладах.

«У такі моменти розумієш, наскільки простим і правильним було рішення запустити минулого року проект, за яким свідоцтва видаються безпосередньо в пологовому за 24 години після подачі заяви. Минулого року цей сервіс охопив обласні центри. Цього року ми почали підключення до послуги районні пологові установи. Сподіваємося, що до кінця року зручним і комфортним сервісом Мін’юсту зможуть скористатися в кожній районній лікарні», — поділився планами Павло Петренко.

За його словами, саме Волинь є чудовим прикладом запровадження цієї послуги. Нині свідоцтва видають у пологових відділеннях 4 районів області. За кілька місяців 800 малюків отримали такі свідоцтва про народження на рівні районних лікарень. Міністр юстиції також провів зустріч з професорсько-викладацьким складом та студентами юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Підготував
Микита ЛАВРІНЕНКО

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Світло в кінці тунелю видніється на заході України

Відтермінування реформи державної служби, або Що ж сталося насправді?