in ,

Для повного розмінування України потрібно 757 років, – TIME

За час повномасштабного вторгнення росіяни настільки забруднили Україну мінами, бомбами та снарядами, що для повного розмінування знадобиться 757 років.

Про це пише видання TIME.

Зазначається, що за час від початку повномасштабного російського вторгнення Україна випередила Афганістан та Сирію й стала найбільш замінованою країною у світі. Вважається, що третина української території всіяна мільйонами нерозірваних мін і касетних бомб, а також мінами-пастками та осколками снарядів.

У виданні зауважують, що величезні мінні поля загальмували не лише контрнаступ ЗСУ. Вони поставили під загрозу шість мільйонів мирних жителів і зробили непридатними частину найцінніших сільськогосподарських угідь країни, що вплинуло як на економіку України, так і на світове постачання продовольства.

«Масштаби забруднення України мінами та нерозірваними боєприпасами є найбільшими від часів Другої світової війни», – каже міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Згідно з оцінкою, опублікованою GLOBSEC, аналітичним центром у Словаччині, Україні знадобиться 757 років, щоб усунути цю загрозу, використовуючи звичайні методи та наявні ресурси.

Згідно з даними, отриманими TIME від Мінекономіки України, станом на 1 листопада щонайменше 264 мирних жителя загинули від мін, а понад 830 були покалічені або поранені. Ці цифри не враховують територій, які все ще знаходяться під російською окупацією або де тривають важкі бої.

За словами Свириденко, в України є план, як повернути 80% забруднених земель у господарське використання протягом 10 років.

Піт Сміт, програмний менеджер HALO Trust в Україні, міжнародної некомерційної організації, яка займається розмінуванням, каже, що Україна є першою країною, яку він може пригадати, яка виконала такий рівень роботи з гуманітарного розмінування, коли війна ще триває.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні планується запустити всеосяжну й доступну програму з вивчення англійської мови

У НБУ спрогнозували, коли в Україні скасують мораторій на підвищення комунальних тарифів