in , ,

Дистанційна або надомна робота

Наразі роботодавці переводять працівників на віддалені форми роботи: дистанційну або надомну. Ці форми відрізняються між собою і потрібно правильно оформити дистанційного працівника.

Дистанційні працівники працюють у будь-якому місці за власним вибором. Водночас мають бути на зв’язку з роботодавцем за допомогою будь-яких інформаційно-комунікаційних технологій.

Надомний працівник працює за місцем проживання або в інших визначених ним місцях поза приміщеннями роботодавця. Для такої роботи характерна закріплена локація та технічні засоби, наприклад, інструменти, засоби чи приладдя для виробництва продукції, надання послуг або іншої роботи. Надомний працівник «прив’язаний» до адреси й може змінити її лише з дозволу роботодавця чи зміни умов договору.

Режим роботи — ще одна відмінність. Надомний працівник має додержуватися загального режиму роботи підприємства. За дистанційними правилами вимоги внутрішнього трудового розпорядку на працівника не поширюються. Тобто робочий час організує на власний розсуд — може працювати хоч рано вранці, хоч пізно ввечері.

За обох форм віддаленої праці діють однакові норми тривалості робочого часу:

  • звичайна тривалість — до 40 годин на тиждень;
  • скорочена (для певних категорій працівників) — до 24 або 36 годин на тиждень.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Авторка Гаррі Потера заслугоує на все більшу повагу…

Змінився порядок виплат допомоги ВПО