Ukraine map with flag. Regions (oblasts) also visible.
in , , ,

Фінансова підтримка аграріїв

Під час війни рф проти України пріоритетним завданням є підтримка аграріїв, тому у бюджеті-2024 уряд зосереджує кошти на підтримку аграріїв, машинобудівників та переробників, — інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики у 2024 році передбачена безповоротна фінансова допомога українським аграріям на деокупованих територіях.

Зазначається, що на сьогодні підтримка фермерів включає безпосереднє фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами тощо. Найбільш дієвою для фермерів є фінансова підтримка з розрахунку на гектар. Така допомога планується з наступного року за кошти Європейського Союзу.

Проектом бюджету на 2024 рік заплановані виплати на підтримку аграріїв на деокупованих територіях – майже 800 млн гривень. Це €20 млн, наданих Україні ЄС. Це безповоротна допомога для сільгосппідприємців.

Оформити таку допомогу фермери можуть через Державний аграрний реєстр. Основна умова — зареєстровані права власності або оренди на землю.

Крім того, в проекті Державного бюджету 2024 року передбачено 2 млрд гривень компенсації за послуги з розмінування с/г земель.

Також набрали чинності зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%», які передбачають спеціальні умови фінансування для підприємців з деокупованих територій. Зокрема, чітко визначені категорії деокупованих територій, щоб зробити кредити для аграріїв доступнішими.

Оновлені пільгові умови за програмою «Доступні кредити 5-7-9» передбачають ставку 1% річних протягом перших двох років і 3%, починаючи з третього року кредитування. Решта компенсується з держбюджету. Фактично — це безкоштовний кредит, який допоможе аграріям на деокупованих територіях відновити своє виробництво.

Окремо зазначається, що у проєкті держбюджету-2024 передбачено фінансування низки програм, які стимулюватимуть розвиток українського машинобудування, серед яких, зокрема, компенсація українським аграріям частини вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва.

Поновлення фінансування програми компенсацій аграріям за купівлю української с/г техніки є надзвичайно важливим кроком і складає 1 млрд грн. Це одна з найбільш ефективних програм стимулювання економіки, яка в попередні роки дозволила вдвічі збільшити обсяги виробництва с/г техніки.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

З 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану змінено порядок сплати ЄСВ

Цього року Global Teacher Prize Ukraine 2023 відзначали у присутності першої леді України