in , ,

Хмарні послуги, «Оберіг», УБД: що змінює закон про цифровізацію армії

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10062 «Про внесення змін до деяких законів України» у другому читанні. У пресслужбі Міністерстві оборони назвали основні нововведення, які запроваджуються зазначеним законопроєктом. Це, зокрема:

  1. Хмарні послуги. Україна зможе розміщувати свої ІТ-системи у хмарах країн-членів НАТО. Це посилить кіберзахист, відкриє доступ до розвідданих партнерів та зменшить кількість об’єктів критичної інфраструктури, захист яких потребує додаткового ППО.

  2. «Оберіг». Законопроєкт удосконалить взаємодію між реєстрами та розширить перелік відомостей про військовозобов’язаних. Це дозволить наповнити «Оберіг» за спрощеною процедурою: без зайвої бюрократії. А громадянам не потрібно буде збирати купу документів для ТЦК: наприклад, інформація про навчання на денній формі чи дані про інвалідність вже будуть в реєстрі.

  3. Електронний кабінет військовозобов’язаного. Громадяни зможуть вносити зміни щодо своїх персональних даних. Наприклад, доповнити інформацію про освіту чи знання іноземних мов.

  4. УБД. Військові зможуть подавати електронну заяву про отримання статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни чи члена сім’ї загиблого Захисника. Але у разі неможливості військової частини надати відомості — комісія залишатиметься.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Багатостраждальний Харків. Розгромлений офіс Національної академії правових наук України…

Заступника директора департаменту КМДА затримали на хабарі