in , , , ,

Кабмін скасував постанову, яка обмежувала імпорт товарів під час воєнного стану.

Кабмін скасував постанову, яка обмежувала імпорт товарів під час воєнного стану.

Навіть змінено назву постанови КМУ від 24.02.2022 р. №153 «Про перелік товарів критичного імпорту». Від тепер вона має назву  «Про окремі питання щодо забезпечення здійснення імпорту» і в ній затверджено перелік послуг, робіт, прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), за операціями з імпорту яких рекомендовано Національному банку забезпечити здійснення переказів. Визнано такими, що втратили чинність критерії визначення товарів критичного імпорту в умовах воєнного стану.

7 липня Урядом було підтримано відповідний проект постанови, яким скасовані валютні обмеження для розрахунків за будь-які товариі таким чином скасовано і Перелік критичного імпорту товарів.

Очікуємо на офіційне опублікування та одночасне набрання чинності відповідною постановою Уряду.

Водночас, дане обмеження не скасовано в повній мірі щодо розрахунків за послуги. Проте бізнес сподівається, що, зрештою, і це буде зроблено – аби компанії могли вільно вести свою зовнішньо-економічну діяльність

Як відомо, перелік товарів критичного імпорту це список товарів та послуг, за якими держава дозволяє проводити транскордонні валютні платежі, тобто валютні розрахунки з імпорту, які можливі лише за умови, що товар або послуга входять до переліку критичного імпорту. Цей інструмент використовується для стримування відтоку валюти з України.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Новим  законом заборонено вмикати музику в автобусах та маршрутках.

Аналіз військових подій від Тома Купера.