В Україні внесли зміни до порядку надання фінансової підтримки для встановлення генераторів у домогосподарствах, обмеживши строки на їх придбання та встановлення до 90 днів.
У разі невстановлення обладнання у цей термін, громадяни повинні повернути державну допомогу та сплачувати повну процентну ставку за користування банківськими коштами.
Про це йдеться у постанові Кабміну №766. Ці зміни покликані підвищити ефективність використання державних коштів та забезпечити своєчасне впровадження енергоефективних технологій у приватних домогосподарствах.
Зокрема, запроваджено обмеження строків на придбання та встановлення гібридних систем електропостачання до 90 календарних днів. Якщо фізична особа не зможе встановити відповідне обладнання у зазначений термін, вона буде зобов’язана повернути отриману державну допомогу (компенсацію процентної ставки) та надалі сплачувати процентну ставку за користування банківськими коштами у повному обсязі.
Для забезпечення цільового використання встановленої гібридної системи електропостачання передбачено моніторинг. Фізична особа повинна направити уповноваженому банку фотографії з відміткою геолокації та даними про обсяги споживання електроенергії за особовим рахунком. Це дозволить контролювати правильне використання обладнання та забезпечити відповідність встановленим стандартам.
Кабмін також розширив програму “Доступні кредити 5-7-9%” для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК). Відтепер, ОСББ та ЖБК можуть отримати кредити для впровадження заходів з енергоефективності, включаючи придбання та встановлення генераторів електричної енергії з альтернативних джерел. Основні аспекти розширеної програми включають:
- максимальна сума кредиту – до 5 мільйонів гривень;
- термін кредитування – до 5 років;
- процентна ставка – 7% річних.
Коментарі
Loading…