in , ,

КМУ змінив Порядок виплати компенсації за невикористані відпустки.

КМУ змінив Порядок виплати компенсації за невикористані відпустки.

Постановою №957 встановлено окремі правила для нарахування виплати компенсації за минулі роки до 31 грудня включно.

Змінені правила починають діяти з 12 вересня.

1 вересня КМУ прийняв постанову щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, що проводитеметься з урахуванням виплат за робочий рік, у якому виникло право на таку відпустку.

Вона одразу ж викликала багато запитань у наших читачів (і в бухгалтерів по всій країні).

Як же це працюватиме на практиці?

І ми пообіцяли: як тільки зʼявиться остаточна редакція змін, ми одразу їх прокоментуємо (і, звісно, з прикладами).

Але та постанова так і не зʼявилося. Виходячи з появи схожої за змістом Постанови її вирішили не підписувати та не опубліковувати.

Тож зміни до Порядку №100 затверджено тільки одні — від 8 вересня. 11 вересня КМУ оприлюднив текст Постанови №957 від 08.09.2023. З її текстом можна ознайомитися тут. (Це посилання на сайт Кабміну, самі зміни у вигляді окремого файлу читайте за ще одним посиланням під текстом постанови або тут.)

Що передбачає Постанова №957

За текстом Постанови №957 у Порядку №100 змінять редакцію абз. 1 п. 2. А саме:

  1. Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток, надання матеріальної (грошової) допомоги або виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки, надання матеріальної (грошової) допомоги або виплати компенсації за невикористані відпустки. Тож це правило працює на загальних підставах і далі.
  2. Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, на які працівник набув право до 31 грудня 2023 р., проводиться виходячи з виплат, нарахованих у 2023 році.

Цією ж постановою КМУ внесено зміни до Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у частині можливості надання матеріальної допомоги у розмірі не більше середньомісячної заробітної плати (замість середньомісячної заробітної плати).

12 вересня Постанову №957 оприлюднено в “Урядовому курʼєрі”. Тож вона вже діє. Тож при обрахунку компенсації з 12 вересня потрібно застосовувати нові правила.

Окремо вже готуємо аналіз змін у нарахуванні компенсації за невикористану відпустку з прикладами.

Автор: Русанова Ганна

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Починають застосовувати штрафні фінансові санкції у повному обсязі…

Огляд судової практики Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду за липень 2023 року