in , ,

Колишній радник Офісу президента під час воєнного стану організував масштабну корупційну схему

САП та НАБУ викрили організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу Президента України. Діяльність зловмисників призвела до заволодіння 94,8 млн грн при закупівлі трансформаторів під час воєнного стану.

Слідством встановлено, що організована група була створена у 2021 році з метою контролю за грошовими коштами АТ «Укрзалізниця».

У повідомленні САП йдеться, що впродовж червня – грудня 2022 року керівник ОГ через підконтрольних службових осіб АТ «Укрзалізниця» забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів. Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю.

Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами використано лист «Щодо загроз державній безпеці». При цьому керівник ОГ умисно проігнорував громадянство контролера компанії, яка «виграла» тендер, та його зв’язки з рф.

Встановлено, що самі трансформатори закуповувались через фірму-прокладку у виробника, яким частково володіли юридичні особи з рф, та перепродавались УЗ за вдвічі завищеною ціною.

Як наслідок, «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,8 млн грн, якими заволоділи учасники злочину.

Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи. Попередня правова кваліфікація: ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

За інформацією видання «Слово і діло» з власних джерел, йдеться про колишнього позаштатного радника ОП Артема Шила, який у серпні 2022 року повернувся до Служби безпеки України на посаду заступника директора Департаменту захисту національної державності. Наразі його затримано.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Відома синоптикиня розповіла, як захиститися від пилу із Сахари та якою буде погода

Шахраї обкрадають українців під виглядом міжнародної допомоги від ООН