in

Корпоративне управління в Україні не розвивається, а у деяких питаннях відбувся відкат назад

Віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде заявила, що впровадження корпоративного управління в Україні відстає і в деяких питаннях відбувся відкат назад.

Про це вона сказала в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“За останні роки досягнуто значних успіхів в прийнятті законодавств і зміцненні систем, які регулюють діяльність держпідприємств.

У той же час відстає впровадження практики корпоративного управління, де в певних питаннях відбувся навіть відкат назад”, – підкреслила вона.

Віце-президент СБ навела приклад: лише в 9 державних підприємствах наглядові ради призначені згідно з новими положеннями.

“Право управління державними підприємствами та нагляд за їх діяльністю залишаються розпорошеними між 96 міністерствами та відомствами, що ускладнює подальше впровадження реформи.

У результаті державні підприємства продовжують функціонувати в умовах надмірного політичного впливу, неконкурентних практик у виборі на ключові керівні посади, непрозорих систем оплати праці для вищого персоналу і неефективних механізмів контролю і підзвітності”, – додала Б’єрде.

Вона також підкреслила важливість невтручання у виконання наглядової ради держпідприємств та їх членами своїх управлінських функцій.

За її словами, вдосконалення корпоративного управління в Україні вимагає прийняття нового закону про корпоративне управління на держпідприємствах і реалізації його на практиці.

“Ми також закликаємо НБУ зберігати свою роль незалежного спостерігача за банківським сектором”, – резюмувала Б’єрде.

Крім того, уряд припинив повноваження незалежних членів Наглядової ради НАК “Нафтогаз України”, представників держави у наглядовій раді НАК “Нафтогаз України”, а потім знову їх переобрав.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Мінторг США завершив процедуру збору коментарів в рамках розгляду запиту про зміну статусу російської економіки з ринковою на неринкову.

Пленум Верховного Суду оголосив перерву в розгляді звернення ВРП до КСУ щодо конституційності положень Закону України № 1635-ІХ