in , ,

Криміналізація підробки ковід-сертифікатів

Криміналізація підробки ковід-сертифікатів

За використання фейкового ковід-паспорту штрафуватимуть або обмежуватимуть волю.

Верховна Рада схвалила в першому читанні криміналізацію підробки ковід-сертифікатів та їх використання. За відповідний законопроект (№ 6084) проголосували 282 народні депутати. Остаточно ухвалити його в другому читанні можуть вже цього пленарного тижня завдяки скороченій процедурі.

 

У чинній редакції Кримінального кодексу відсутня відповідальність за підробку документів щодо проведення вакцинації. Тому його пропонують доповнити новою статтею – 321-3, яка передбачає:

  • встановлення відповідальності за використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років;
  • встановлення відповідальності за внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років;

 

  • встановлення відповідальності за виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до трьох років.

Зараз за підробку такого сертифікату передбачено штраф у 850 гривень. МВС закликає громадян повідомляти про факти підробки паспортів вакцинації. Масово фейкові ковід-паспорти почали виявляти з посиленням карантинних обмежень. Водночас МОЗ заявляло про можливість амністії для тих, хто купив такі сертифікати.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Крок на шляху до НАТО та ЄС: чому Захід так чекає від України нового закону про СБУ?

Цифрова економіка: в Україні більша частина платежів – безготівка!