in ,

КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ПРО СКРИТНЕ ФІЛЬМУВАННЯ У ЖІНОЧІЙ ДУШОВІЙ – ЗАКРИТЕ СУДОМ

Ухвала Солом`янського районного суду м. Києва від 05 січня 2022 року у справі №760/33860/21   (витяги) 

ОСОБА_1 органом досудового розслідування обвинувачується в тому, що за місцем мешкання, а саме в приміщенні гуртожитку … за допомогою мінікамери SQ11 1080Р та флеш накопичувача «Kingston 32 GB», 28.10.2021 року, приблизно о 03 год. 00 хв., незаконно збирав та зберігав інформацію про осіб жіночої статі, саме інформацію про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які були без одягу, в передбаннику жіночої душової та без будь-якої згоди. Інформація фіксувалася в автономному режимі, без присутності ОСОБА_1 ..

Таким чином, ОСОБА_1 обвинувачується у незаконному збиранні, зберіганні конфіденційної інформації про осіб, тобто у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 182 КК України.

В ході підготовчого судового засідання захисник … звернувся до суду з клопотанням про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям та закриття кримінального провадження, на підставі ст. 45 КК України. Зазначив, що кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується ОСОБА_1 , класифікується як кримінальний проступок, його підзахисний вину у вчиненому визнає та щиро кається, активно сприяв його розкриттю, правопорушення вчинив вперше. Крім того, зазначив, що матеріали кримінального провадження містять заяви потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , згідно яких вони просять закрити кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 у зв`язку з відсутністю претензій до останнього та відшкодуванням завданої шкоди.

Відповідно до вимог ст.314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбачених ч.2 ст. 284 КК України.

Згідно з положеннями п.1 ч.2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Разом з тим, відповідно до вимог ч. 1 ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом про кримінальну відповідальність.

Так, відповідно до вимог ст.45 КК України від кримінальної відповідальності звільняється, особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень або кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Передбачене у ст. 45 КК України звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов`язковим.

У розумінні ч. 2 ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 182 КК України, вчинене ОСОБА_1 , належить до кримінальних проступків.

УХВАЛИВ:

Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_1 – адвоката … про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого ОСОБА_1 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 182 КК України, у зв`язку із дійовим каяттям, – задовольнити.

ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 182 КК України, на підставі ст. 45 КК України, у зв`язку із дійовим каяттям.

Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань … відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 182 КК України, – закрити.

Речові докази у кримінальному провадженні:

мінікамеру SQ11 1080Р, що під`єднана до портативного зарядного пристрою, ємністю 15000 mAh, … конфіскувати в дохід держави, як знаряддя вчинення кримінального правопорушення;

«micro SD Kingston 32 gb 2120B711993», … – знищити, як знаряддя вчинення кримінального правопорушення.

 

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ПОСВІДЧЕННЯ ЖУРНАЛІСТА І КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС – ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ ЗАПРОПОНОВАНИХ ЗМІН

ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД ВИЗНАВ НЕПОВАЖНОЮ ПРИЧИНУ НЕПРИБУТТЯ ДВОХ АДВОКАТІВ НА СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ