in

Медичні гарантії визначатимуться по-новому.

Програма Медгарант – 2021 складається з 35 пакетів, де в тому числі три нових:

Вакцинація від Covid-19.
Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами (вступає в силу з 1 липня).
Супровід і лікування дорослих і дітей, які хворіють на туберкульоз, на первинному рівні на безкоштовні послуги для українців дали грошей практично в два рази більше. Тобто в два рази збільшиться оплата екстреної медичної допомоги на одну людину.
1 квітня 2020 року вона має була 116 грн, то зараз – 235 грн. Допомога на лікування від туберкульозу замість 21 тис. грн виділяють 40 тис. грн на одного пацієнта.

У п’ять разів більше передбачені суми на лікування гострих станів. Зкрема замість 19 332 грн на лікування інсульту держава виділяє до 97 821 грн, в залежності від тяжкості захворювання.
Введено новий тариф на онкогематологію, в якому для дорослих вказана сума 54 тис. грн, для дітей – 162 тис. грн.

Крім того створено окремий пакет для стоматології
У новій програмі Медгарант для стоматологічних послуг тепер виділений окремий пакет. У нього входять такі безкоштовні послуги:

первинний огляд пацієнтів;
термінова стоматологічна допомога дітям і дорослим;
надання планової стоматологічної допомоги дітям (окрім ортодонтичних процедур і протезування);
інструментальні дослідження в рамках термінової стоматологічної допомоги, а також планової стоматдопомоги дітям;
організація і проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів, а також дітей до 6 років;
своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики і лікування;
надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, виклик бригади швидкої допомоги при потребі для дорослих
Програма Медгарант покриває ургентну стоматологію, тобто зняття гострого болю і лікування станів, що загрожують життю. А за лікування маленької дірочки в зубі, яка ніяк не дає про себе знати, доведеться заплатити з власної кишені.

Для дітей до 18 років повністю покривається планова дитяча стоматологія. Тобто профогляд, лікування карієсу і т. п. – за гроші держави. А ось протезування, брекети і інші дорогі стоматологічні послуги не входять в гарантований пакет.

За пологи заплатить НСЗУ, а не батьки.
Для вагітних відразу кілька хороших новин. Для них збільшили суму, яку платять пологовим будинкам за кожну породіллю. Якщо до 1 квітня вона становила 8136 грн, то зараз – 10382 грн. Майбутні мами тепер можуть вибирати будь-який пологовий будинок. Раніше була прив’язка за пропискою. Якщо жінка хотіла народжувати в пологовому будинку, до якого не відноситься за місцем проживання, вона повинна була заплатити в медичну касу благодійний внесок (в Києві – в районі 3 тис. грн.). Тепер – ніяких внесків. Живете, наприклад, на Оболоні, а хочете народжувати на Червоному Хуторі – ваше право. Нічого в медичну касу ви платити не будете. Заплатить НСЗУ.
Для вагітних розширено пакет безкоштовних медичних послуг. Тепер ведення вагітності в амбулаторних умовах також оплачується НСЗУ. На це виділяється 720 грн на місяць на кожну вагітну. Амбулаторна допомога включає консультації лікарів-спеціалістів, лабораторні та інструментальні дослідження, лікування в умовах денного стаціонару та реабілітацію, яка не передбачена іншими пакетами медпослуг.

Більше планують безкоштовних послуг для людей з нирковою недостатністю. Безкоштовну медичну допомогу пацієнти з хронічною нирковою недостатністю 4-5-й стадії тепер можуть отримати за двома пакетами:
старому – «Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах»
і новому – «Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах».

Раніше люди, яким був потрібен гемодіаліз, не мали вибору. Вони мали лікуватися за місцем реєстрації. Тепер вони можуть вибирати будь-який медичний заклад України. У тому числі і приватні поліклініки, якщо у них є договір з Національною службою здоров’я України.

У безкоштовні послуги пакету «Лікування методом гемодіалізу» включені:
первинний огляд і подальше спостереження;
контроль ефективності діалізного лікування, зокрема, оцінка і корекція нутріціонной статусу, своєчасна діагностика;
профілактика і лікування ускладнень;
проведення процедури гемодіалізу із забезпеченням усіх необхідних лікарських засобів;
лабораторні дослідження;
діагностика і лікування анемії.
Медпослуги щодо другого пакету НСЗУ буде оплачувати з 1 липня по 31 грудня 2021 року.
Пацієнти з туберкульозом можуть тепер лікуватися у сімейних лікарів. У новій програмі Медгарант передбачено супровід пацієнтів з туберкульозом на “первинці”. Після того як людина пройшла лікування в стаціонарі, і він уже не виділяє мікобактерію туберкульозу (це повинно бути доведено лабораторно), а значить, незаразний, він може звертатися за допомогою до свого сімейного лікаря. Лікарі “первинки” повинні будуть пройти спеціально навчання для ведення пацієнтів з туберкульозом, а напрямок до сімейного лікаря лікаря може  видавати фтизіатр.

Джерело: ЗМІ

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Щодо відповідальності за недостовірні дані у декларації про готовність об’єкта до експлуатації

КЦС ВС вказав, коли боржник може бути виселений із житла, яке є предметом іпотеки, без надання йому іншого житла