in , ,

МВС по Татарстану порушило кримінальну справу стосовно українського олігарха Ігоря Коломойського

МВС по Татарстану порушило кримінальну справу стосовно українського олігарха Ігоря Коломойського. Його разом з трьома іншими фігурантами підозрюють в організації злочинного співтовариства, який викрав у 2007 році у «Татнефти» продукцію на $ 4 млрд. Заочно заарештовувати і оголошувати в розшук пана Коломойського силовики поки не можуть, тим більше що раніше Інтерпол визнавав його переслідування політично мотивованим.

Кримінальну справу стосовно пана Коломойського і українських підприємців Геннадія Боголюбова, Олександра Ярославського і Павла Овчаренка, було порушено Головним слідчим управлінням міністерства внутрішніх справ по Татарстану. Дії представників української сторони в ньому визнаються організацією злочинного співтовариства і участю в ньому (ч. 1 і 2. ст. 210 КК РФ).

Дана кваліфікація економічного злочину, була вибрана не випадково – за ч. 4 ст. 159 (шахрайство) КК давно минув десятирічний термін давності, а по ОПС він ще діє.
У МВС по Татарстану «Татнафту», визнаної постраждалою стороною. Проте відомо, що кримінальну справу пов’язано зі створенням в 1994 році указами президентів України Леоніда Кучми і Татарстану Мінтімера Шаймієва спільного ЗАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія” Укртатнафта “». У статутний капітал СП Україна передала майновий комплекс АТ «Кременчугнафтооргсинтез» (правонаступник Кременчуцького НПЗ, проектна потужність 18,6 млн тонн переробки нафти на рік), а Татарстан – 75% акцій другої за величиною нафтовидобувної компанії регіону «Татнефтепрома» і право користування 25 родовищами в республіці (пізніше з’ясувалося, що «Татнефть» замінила права на родовища грошовим внеском). В результаті татарстанська сторона безпосередньо володіла 55,68% компанії. Її частка складалася з 8,6% акцій, які «Татнафта» контролювала безпосередньо, 28,77% акцій, що належать Міністерству земельних і майнових відносин Татарстану, і 18,3% акцій, що перебувають у дружніх «Татнефти» структур – Seagroup International Inc. (США) і Amruz Trading AG (Швейцарія). НАК «Нафтогаз України» контролював 43,05% акцій.

Однак у жовтні 2007 року «Татнефть» почала втрачати контроль над «Укртатнафтою».
Тоді реєстратор останньої компанії списав частку акції і передав їх «Укртатнафті». В кінці червня ці акції були продані на аукціоні за $ 275 млн ТОВ «Корсан», який представляє групу «Приват» Ігоря Коломойського. Потім Вищий госпсуд України визнав недійсною угоду з придбання Татарстаном 28,77% акцій «Укртатнафти».

У 2009 році Госпсуд Полтавської області за позовом ЗАТ «Укртатнафта» визнав незаконною купівлю ВАТ «Татнефть» 8,6% акцій цієї компанії і зобов’язав передати пакет емітенту, порахувавши, що татарстанська сторона без узгодження з Україною змінила вигляд внеску в статутний капітал (замість родовищ внесла гроші). До 2010 року повний контроль над підприємством встановила група «Приват».

Раніше сума $ 4 млрд, яка нібито послужила приводом для кримінального переслідування пана Коломойського, публічно не називалася. Відомо, що «Татнефть» з 2008 року намагається стягнути з України $ 2,4 млрд збитку. Татарстанська компанія звинуватила Україну в порушенні урядових домовленостей про взаємний захист інвестицій. З тих пір суперечка пройшов безліч судових інстанцій, починаючи з міжнародного арбітражу. Рік тому повідомлялося, що Федеральний суд округу Колумбія у США остаточно підтвердив рішення про стягнення понад $ 112 млн з України на користь «Татнафти».

Втім, гендиректор «Татнефти» Наіль Маганов раніше заявляв, що сума претензій може бути збільшена до $ 5 млрд.
Запобіжний захід пану Коломойському в Татарстані поки не обиралася. У 2014 році олігарх був заочно арештований Басманний райсудом Москви за клопотанням Слідчого комітету Росії (СКР) для міжнародного розшуку. Він разом з тодішнім главою МВС України Арсеном Аваковим проходив підозрюваним у кримінальній справі про застосування заборонених засобів і методів ведення війни, про організацію вбивств і інших тяжких злочинів. Йдеться про бойові дії на сході України, що почалися в квітні 2014 року. Як вважають слідчі, пан Коломойський створив і фінансував батальйон спецпризначення «Дніпро» МВС України. Його бійцями, за даними СКР, були вбиті сотні мирних жителів, в тому числі журналісти. Однак Інтерпол відмовив Росії в розшуку Ігоря Коломойського, визнавши його кримінальне переслідування політично мотивованим. У зв’язку з цим в базі Інтерполу українського олігарха немає, а в російській значиться, що раніше він розшукувався, але запобіжним заходом чомусь вказується лише підписка про невиїзд.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Тимчасово окуповані території: довгий шлях додому

Посилено відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин