in

На Хмельницькій АЕС зведуть два енергоблоки: станція стане найпотужнішою у Європі

На Хмельницькій атомній електростанції почалися підготовчі роботи для зведення градирень. Це споруди у вигляді веж для охолодження води для двох майбутніх енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6. Реактори побудують за американською технологією Westinghouse АР 1000. Про це повідомили у Міненерго.

Минулими вихідними відбулась урочиста церемонія старту проєкту.  Очільник Міненерго нагадав, що, у співпраці з українськими фахівцями, Westinghouse за рекордні терміни виготовив новий вид ядерного палива, що зруйнувало російську монополію на ринку.

«Це був перший крок. Зараз ми робимо другий, аби посунути росіян з ринків завдяки співпраці в побудові реакторів нового для Європи типу — АР 1000», — зазначив міністр.

За його словами, АР 1000 — найсучасніша технологія, важливою особливістю якої є можливість маневрування блоків.

«Сьогодні ворог б’є і знищує саме балансуючі потужності української енергетики, тому побудова блоків з можливістю маневрування дуже важлива для нас. І це наша відповідь терористам, вони ніколи не позбавлять нас світла, а нові технології дадуть нам змогу вистояти», — зазначив Галущенко.

Після завершення будівництва нових енергоблоків на Хмельницький АЕС потужності станції перевищать навіть потужності захопленої росіянами Запорізької атомної електростанції, яка на сьогодні є найбільшою в Європі.

Техніко-економічне обґрунтування будівництва двох нових енергоблоків уже затвердили. Наразі триває підготовка відповідного законопроєкту. Технологія AP 1000 ліцензована Комісією з ядерного регулювання США.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ФОП є суб’єктом кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 кк України

Держслужбовці зможуть пройти курс підготовки до іспиту на рівень володіння державною мовою