in , , , ,

Набули чинності останні зміни до ЗУ “Про публічні закупівлі”. Відповідно до них Кабінет Міністрів України визначає особливості здійснення закупівель на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування

10 вересня набули чинності останні зміни до ЗУ “Про публічні закупівлі”. Відповідно до них Кабінет Міністрів України визначає особливості здійснення закупівель на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

Відповідно, Постановою КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 затверджено дані особливості, які набрали чинності 19 жовтня.

У даному матеріалі ми розглянемо ключові зміни у роботі учасників публічних закупівель, які вони мають врахувати під час своєї роботи у системі Prozorro.

Розглянемо основні варіанти здійснення закупівель відповідно до прийнятих особливостей

Про процедури, передбачені особливостями

Особливостями передбачено наявність процедури “Відкриті торги”. При цьому так званих євроторгів не буде – в умовах воєнного стану важко проводити таку довгу по часу процедуру з прекваліфікацією учасників.

Не буде також і переговорної процедури. Проте залишається можливість укладати рамкові угоди та користуватися можливостями електронного каталогу для закупівель товарів.

Про “Відкриті торги з особливостями”

Саме таку назву у системі мають відкриті торги, які замовники будуть оголошувати відповідно до прийнятих особливостей.

Вони дещо відрізняються від тих, до яких ми звикли в рамках Закону.  По суті – їх можна провести швидше ніж раніше, при цьому зберігається можливість їх оскарження.

Основні відмінності наведені у інфографіці нижче.

Про зміни в оскарженні

У оскарженні скорочуються терміни (від подання скарг до їх розгляду). При цьому, зберігається правило оплати скарг. На цій же інфографіці вище наведені основні зміни в оскарженні.

Також зверніть увагу, що при оскарженні умов, як і раніше, необхідно подання документального підтвердження / доказів, інакше скарга не буде прийнята до розгляду.

Про довідки від переможця відповідно до ст. 17 Закону

Віднині необхідна буде тільки довідка про відсутність судимості, яку треба надати протягом 4-х днів з дня визначення переможця.

Довідка ж про відсутність заборгованості перед податками тепер не потрібна і відхилення учасника чи переможця за наявність податкової заборгованості теж не передбачено

Про спрощені закупівлі

І хоча у тексті особливостей словосполучення “спрощена закупівля” не знайти, однак, варто пам’ятати, що при закупівлі

  • товарів та послуг до 100 тис. грн
  • послуг поточного ремонту до 200 тис. грн
  • робіт до 1,5 млн грн

замовники можуть окрім укладення прямого договору використовувати у тому числі електронний каталог чи електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених Адміністратором. Що означає фактичну можливість проводити спрощені закупівлі відповідно до Наказу ДП “Прозоро” № 14.

Про нові підстави відхилення

Варто звернути увагу, що відтепер пропозиція учасника – юридичної особи, бенефіціари якого мають громадянство Росії чи Республіки Білорусь, підлягає відхиленню.

Також заборонена закупівля у інших суб’єктів товарів, робіт, послуг походженням з РФ чи РБ (за винятком товарів, робіт та послуг, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання чинності даної Постанови).

Про випадки, коли можна укладати прямий договір

Перелік винятків від застосування відритих торгів з особливостями та використання електронного каталогу наведено у п. 9 та 13 Постанови.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Формула неприйняття росії. Як її бачать німці?

Операційний аудит держпідприємств