in

Набув Чинності Закон Про Резервістів

Закон про створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки сьогодні вступив в силу. Документ дозволить у разі потреби за добу мобілізувати резервістів.

Він вчора був опублікований у виданні “Голос України”.

Зміни дозволять оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, що істотно підвищить їх боєздатність під час військової агресії.

Закон вводить новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період.

В особливий період на військову службу будуть призивати громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві або зараховані в військовий оперативний резерв.

На резервістів будуть поширюватися ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, передбачені для мобілізованих громадян.

Крім того, закон вводить кримінальну відповідальність за ухилення від призову.

Розміри штрафів для призовників

Резервісти повинні будуть відвідувати центри комплектації регулярно. За порушення правил військового обліку загрожує штраф від 510 до 850 гривень, за повторне порушення – 850-1700 гривень.

Порушення мобілізаційної підготовки штрафуватимуть на 1700-3400 гривень для громадян, на 3400-5100 гривень – для посадових осіб, а при можливому повторному порушенні загрожують штрафи від 3400 до 5100 гривень (для громадян) і від 5100 до 8500 гривень (для посадових осіб) .

За умисне псування або втрату військово-облікових документів будуть штрафувати від 510 до 850 гривень, а при повторних випадках – від 850 до 1700 гривень.

Нові правила торкнуться всіх жителів країни.

Нагадаємо, що в Україні з 1 квітня розпочався призов військовослужбовців строкової служби.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні діє система надання безоплатної вторинної правової допомоги, яка захищає інтереси громадянина в судах і в інших офіційних інстанціях.

Відповідальність за контрабанду буде повернуто.