in ,

Нацбанк знімає валютні обмеження: що ще зміниться з 1 грудня

Національний банк України з 1 грудня 2023 року скасував низку обмежень на валютному ринку. Зміни стосуються як підприємств, так і громадян.

Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний.

«По-перше, скасовано усі обмеження для банків та небанківських фінустанов на обсяги можливого продажу ними готівкової іноземної валюти населенню.

Чому це важливо? Тому, що де-факто наявність таких обмежень – це одна з причин множинності обмінних курсів. Відповідно, знімаючи їх, ми маємо підстави очікувати, що це дасть нам змогу утримувати на мінімальному рівні різницю між курсами: готівковим та безготівковим. За підсумком це посилить стійкість валютного ринку.

По-друге, підтримуємо наш експорт через порти України. Ми всі розуміємо, що у судноплавстві наразі дуже складні безпекові умови. Маємо рішення – з 1 грудня Експортно-кредитному агентству (ЕКА) дозволено переказувати за кордон кошти для відшкодування чи компенсації витрат за договорами страхування та перестрахування, укладеними з іноземними страховими (перестраховими) компаніями.

Таким чином ми забезпечимо можливість страхування ризиків для гарантування безпеки судноплавства, а отже й сприяння стабільності морських перевезень навіть в умовах повномасштабної війни.

По-третє, питання оплати лікування або відновлення за кордоном наших громадян, в тому числі учасників бойових дій. Відтепер українці можуть переказувати за кордон кошти для оплати послуг, пов’язаних зі процесом лікування та реабілітації в іноземних медичних закладах. Це і консультування, і діагностика, і оплата стаціонару.

По-четверте, зміни, що зацікавлять українських студентів, які навчаються за кордоном, та, звісно, їх батьків. Тепер дозволено транскордонні перекази для оплати послуг, пов’язаних з навчанням. Зокрема: за проживання, отримання візи на період навчання, трансферів від гуртожитку до навчальних офісів, харчування, страхування, медичних послуг в разі необхідності надання невідкладної медичної допомоги», – йдеться у повідомленні голови НБУ.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як зима вплине на ситуацію на фронті та в енергетиці: очікування українців

Україна вироблятиме системи ППО з дальністю понад 100 кілометрів