in , ,

НАЗК розширило Єдиний портал повідомлень викривачів корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підключило 144 організації до Єдиного порталу повідомлень викривачів (далі – Портал). Зокрема, доступ до цього  ресурсу отримали 17 міністерств, 18 обласних державних (військових) адміністрацій, 4 обласних і 7 міських рад.

Крім того, повідомляти про можливі факти корупції на Порталі отримали можливість співробітники Апарату Верховної Ради України, Рахункової палати, Національного банку, Бюро економічної безпеки, Фонду державного майна, Антимонопольного комітету, Пенсійного фонду тощо.

Раніше до Порталу були підключені усі спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції – НАЗК, Національне антикорупційне бюро, Національна поліція України, Офіс Генерального прокурора, а також Державне бюро розслідувань.

НАЗК надає консультативну та практичну допомогу, закликає всі органи, інституції та організації, передбачені Законом, з метою забезпечення для викривачів умов для повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, подавати документи для підключення до Порталу.

Нагадаємо, 6 вересня 2023 року НАЗК запустило Єдиний портал повідомлень викривачів, на якому громадяни можуть повідомляти про факти корупції.

Спеціальний ресурс забезпечує анонімне надсилання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх організаціях або структурах – інформація, зазначена у повідомленні, одразу надсилається її керівникам або уповноваженим підрозділам (особам) з питань запобігання та виявлення корупції.

Портал також пропонує вибір: анонімно повідомити про корупцію або із зазначенням анкетних даних. Однак, якщо громадянин повідомив про факт корупції анонімно, він не може претендувати на винагороду, а також не може користуватися статусом викривача.

Розмір винагороди викривачеві – 10% від грошового розміру предмета корупційного кримінального правопорушення або завданих державі збитків. Винагорода не може бути більшою за 3000 мінімальних зарплат, встановлених на час вчинення такого правопорушення.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

НБУ увів в обіг пам’ятну монету, яка символізує кохання: де її придбати

Кому із політиків та військових сьогодні довіряють українці: проведено нове опитування