in ,

НБУ готує рішення про обмеження карткових переказів для фізичних осіб

У НБУ вирішили запровадити обмеження на перекази коштів з картки на картку для фізичних осіб. Зараз готується відповідне рішення, яке перебуває на стадії обговорення, особливо актуальна тема щодо ліміту.

Запропоновані зміни викликали громадський резонанс, хоча в НБУ наголошують, що проблеми немає, оскільки позиція регулятора є обґрунтованою.

Член Ради Нацбанку, Василь Фурман зазначив, що обмеження не торкнуться 95% українців. Причин для такого рішення декілька. Проте він вважає паніку людей передчасною та необґрунтованою.

«Мені здається, що в питанні обмеження переказів з картки на картку не може бути жодної паніки. Адже причини таких дій різні. Одна з яких використання банківської картки для різних тіньових операцій, ігровому бізнесі, оптимізації оподаткування тощо. Такого бути не повинно», – підкреслив експерт.

Фурман розповів, якщо людина працює як ФОП або отримує “білу” зарплату, вона може просити банк збільшити ліміт на перекази з картки на картку. Головне – легально працювати й платити податки.

Економіст наголошує, що в Україні вкрай необхідно знизити рівень тіньової економіки. Така ініціатива від Нацбанку не розв’яже проблему тіньової економіки, але точно буде цьому сприяти.

“Ми говоримо про війну, про перемогу. Якщо поглянути на це з фінансової точки зору, то сьогодні платники податків – це фізичні та юридичні особи, тобто ми з вами фінансуємо потреби, пов’язані з війною. Збільшення державного бюджету від податків є надзвичайно важливим, адже ми зможемо спрямувати їх на фінансування української перемоги”, – прокоментував Фурман.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як відключатимуть світло взимку, – прогноз енергетиків

Чим небезпечний дилетантизм на війні … безразсудливою жорстокістю