in , ,

«Допомога в громаді»: в Україні з’явився новий вид надання психіатричної допомоги

Отримати невідкладну психіатричну допомогу в Україні можна поза межами лікарні. Це називається «допомога в громаді». Про це повідомили у МОЗ.

Торік таку допомогу отримали понад 7 тисяч осіб. У 2023 році в 70 медичних закладах створили мультидисциплінарні команди, які надавали психіатричну допомогу поза лікарнею (тобто в громаді).

До складу мультидисциплінарної команди входять:

  • лікар-психіатр та/або дитячий лікар-психіатр;
  • лікар-психолог та/або лікар-психотерапевт, та/або психолог, та/або дитячий психолог;
  • медична сестра.

Команди працюють і з дорослими, і з дітьми.

Психіатри переважно працюють в лікарнях, але бувають випадки, коли потрібен саме виїзд фахівців до того, кому необхідна допомога. Зокрема, це випадки, коли людина не хоче лікуватися, не піде до лікаря самостійно, бо наразі не може дати собі раду, а її стан – досить кризовий.

Найчастішими розладами, за яких потрібні такі виїзди команд, є посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) і його ускладнена форма кПТСР (комплексний). До людей із деменцією чи іншими когнітивними проблемами, а також до людей у стані алкогольної чи наркотичної інтоксикації такі команди не приїздять.

За інформацією МОЗ, мультидисциплінарні команди допомагають людям і їхнім родинам комплексно.

Передусім, це безпосередня оцінка психічного стану людини, а також проведення діагностичних опитувань. Лікарі можуть скласти план лікування та реабілітації людини, переконати розпочати лікування і його дотримуватися, а також викликати невідкладну медичну допомогу, якщо життя й здоров’я людини під загрозою.

Члени команд також проводять так звану психоедукацію, тобто розповідають, як давати собі раду в такому стані і чого краще не робити попри те, що воно здається інтуїтивним.

Мультидисциплінарні команди з психічної допомоги працюють як з’єднувач між людиною і системою охорони здоров’я та соціальними службами. Вони можуть також працювати віддалено, через відеозв’язок, і приймати пацієнтів амбулаторно.

Щоб домовитися про приїзд такої команди додому або консультації в іншій формі, необхідно звернутися до сімейного лікаря або психіатра.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

На Житомирщині проводять медичні дослідження із застосуванням штучного інтелекту

Оновлений застосунок «Повітряна тривога» повідомлятиме, чи летить ракета у ваше місто