in , , ,

Новий поліграф від вчених з Тель-Авіву.

Ізраїльські вчені заявили, що знайшли спосіб «зчитувати» дрібні рухи м’язів обличчя, що допомагає визначити, чи людина бреше.

Дослідження було опубліковано у журналі Brain and Behavior, пише hromadske.ua.

Вчені з Тель-Авівського університету винайшли високочутливі електроди, які вимірюють рухи м’язів обличчя та передають дані штучному інтелекту, навченому читати та розпізнавати вирази обличчя. У експерименті технології взяли участь 40 добровольців.

У ході дослідження двоє людей, підключених до електродів, сиділи один навпроти одного. Одна людина була в навушниках і мала повторити почуте в них або навпаки сказати щось неправильно. Людина навпаки мала вгадати, чи бреше партнер.

Дослідники фіксували активність мімічних зв’язків між бровами та на щоках, коли людина слухала слова та відповідала. Крім того, в ході експерименту не помітили зв’язку між тим, як довго людина думала над відповіддю, і фактом брехні.

Технологія з точністю 73% визначила неправду. Вчені кажуть, що їхня розробка зчитувала рухи м’язів, яких людина не помічає.

«Наша технологія може призвести до великих змін, а зі зростанням рівня точності вона стане важливою розробкою», — сказав професор Діно Леві, який працював над детектором.

Надалі вчені планують навчити штучний інтелект аналізувати рухи обличчя без електродів, і хочуть, щоб їхній детектор брехні став альтернативою поліграфам, які зчитують серцевий ритм, кров’яний тиск та дихання.

AB InBev автоматизувала комплаєнс за допомогою штучного інтелекту
Нагадаємо, журнал Time склав традиційний список 100 кращих винаходів року, що минає. Ноу-хау розділені на кілька категорій, у кожній з яких укладачі рейтингу відзначали найкращі винаходи.

Так, серед категорій – гаджети, програмне забезпечення, віртуальна та доповнена реальність, краса, освіта, медицина тощо. Знайшла відображення у списку і пандемія коронавірусу, в умовах якої ми живемо.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВП ВС визначила, до яких правовідносин між вкладником і банком слід застосовувати норми закону про договірні зобов’язання

Книгарня-кав’ярня чи просто кав’ярня. Бізнес кави, якій має принести прибуток.