Тиждень очікування, тиждень підготовки до нових обстрілів та можливого блекауту. Вчора розмовляв із товаришем, який вважає, що очікування обстрілів гірше за самі обстріли. Не згоден. Це дорогоцінний час, щоб підготуватися: готується Укренерго, споруджуючи захист підстанцій; готується міська влада, оснащуючи пункти незламності; готуються українці, скуповуючи генератори, старлінки, буржуйки. Із цієї зими ми точно вийдемо найбільш адаптивною та автономною нацією у світі.
Ворог дав нашій редакції попрацювати, і ми не гаяли часу.
1. Коломойський уперше за мою 15-річну роботу в журналістиці втратив статус доларового мільярдера. Важливі не відносні цифри, а причини та тренди. Поверхові причини падіння статків – війна зупинила заводи, влада націоналізувала паливний бізнес Привату, американська юстиція арештувала закордонні активи. Питання, яке не дає мені спокою: деолігархізація Коломойського – це ad hoc рішення, тобто влада скористалась можливістю та відносною слабкістю колись могутнього олігарха, чи це системна деолігархізація? Обшуки на активах Костянтина Жеваго і санкції РНБО проти Вадима Новинського вказують на другий варіант. Але я не певен, до кожної із жертв деолігархізації у Банкової були особисті та суб’єктивні претензії. З’ясовуємо далі.
Що залишилось у Коломойського –
Ігор Коломойский втратив український паспорт, “Укрнафту”, “Укртатнафту”та $1 млрд статків. Що лишилось від групи “Приват”
2. З чого складається бізнес-імперія Новинського –
Президент Володимир Зеленський наклав санкції на бізнесмена Вадима Новинського. Чим це загрожує його бізнесу?
3. Ми першими поговорили з новим головою Національного банку Андрієм Пишним. Вийшла професійна бесіда, яка, я певен, цікава ринку. Але я раджу прочитати всім, хто не має стосунку до банківського сектору. На мою думку, інтерв’ю залишає присмак оптимізму: Пишний досить упевнено готовий обстоювати й підтримувати макростабільність (не друкувати гроші на перше прохання виконавчої влади). Погляд і очікування НБУ щодо економіки – теж важлива історія. Прочитайте –
Інтерв’ю Андрія Пишного: про призначення в НБУ, вплив блекауту на банки та економіку, націоналізацію Альфа-Банку, програму з МВФ та стосунки з Сергієм Марченком
4. Ми всебічно вивчаємо, наскільки український бізнес готовий до блекаутів: від цього залежить якість життя мільйонів українців. Наскільки будуть доступні (деякі не дуже) популярні диджитал-сервіси: «Дія», mono, «Уклон», Glovo тощо.
Чи працюватимуть monobank, «Дія», Glovo, Liki24.com, Bolt і Ukon під час повного відключення світла і як можна скористатися ними, якщо не ловить інтернет
Як насправді працюватимуть аптеки –
АНЦ, Подорожник та D.S. після атак РФ зіштовхнулися із перебоями електроенергії. Щоб працювати без перебоїв, вони забезпеують аптеки генераторами.
Чи варто запасатись кешем та чи вистачає у банків запасу «паперових» грошей:
Відсутність електроенергії не дає населенню звично розплачуватися картками — люди змушені знімати готівку в банкоматах. Паніки немає, запевняють банкіри
5. Важлива історія про брокерську компанію Freedom Finance. РНБО нещодавно наклала санкції на її власника – казахського підприємця Тимура Турлова, який має російське громадянство. Санкції заморозили активи українських інвесторів на 3,5 млрд грн. Який вихід із глухого кута:
Мільярдер Тимур Турлов готується оскаржувати санкції РНБО проти себе та своєї фінкомпанії Freedom Finance. Який бізнес вона має в Україні, Казахстані, РФ та США
6. Лонгрід з останнього журналу про роботу одного з найбільших фармвиробників – компанії «Дарниця» – під час війни. Вони змогли суттєво наростити долю ринку і впритул наблизились до головного конкурента. Що допомогло «Дарниці» встояти й прискоритись під час війни:
Чотири причини успіху української фармкомпанії «Дарниця». Що допомогло «Дарниці» вибороти лідерство і чи зможе компанія втриматися на п’єдесталі?
|
Коментарі
Loading…