in

Новини від Lexinform

На імпорт туристичних товарів (послуг) не поширюються граничні строки розрахунків

 

22.02.2021 Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 14 травня 2019 року № 67» від 11 лютого 2021 р. № 17.

Новим пп. 8 п. 1 постанови Правління Національного банку України від 14 травня 2019 року № 67 «Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів» установлено, що граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, визначені в п. 21 розд. II Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 2 січня 2019 р. № 5, не поширюються, серед іншого, на:

– туристичні продукти (послуги), що імпортуються відповідно до зовнішньоекономічних договорів (контрактів) у туристичній галузі, – операції з постачання, реалізації (продажу) туристичними операторами туристичних продуктів (послуг) нерезидентів.

Також установлено, що з дня набрання чинності цією постановою встановлені Національним банком України граничні строки розрахунків за операціями з імпорту товарів не поширюються на операції, визначені в вищезазначеному підпункті, незалежно від дня здійснення таких операцій.

Банки завершують здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями, визначеними в вищезазначеному підпункті, у день набрання чинності цією постановою.

 

Чинні пріоритети розвитку науки і техніки підтверджено на 2021 рік

 

22.02.2021 Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки» від 29 січня 2021 р. № 1162-IX.

Зміною до назви та абз. 1 ст. 3 Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки» продовжено на 2021 (раніше – до 2020) р. чинні пріоритетні напрями розвитку науки і техніки в Україні, якими є:

1) фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави;

2) інформаційні та комунікаційні технології;

3) енергетика та енергоефективність;

4) раціональне природокористування;

5) науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань;

6) нові речовини і матеріали.

 

Граничну ціну газу на період карантину поширено на ОСББ та ЖК

 

22.02.2021 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 41-1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 27 січня 2021 р. № 123.

Новою редакцією п. 41-1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» установлено з 1 лютого 2021 р. на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 р., граничну ціну на природний газ за договорами постачання між побутовими споживачами, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, які задовольняють потреби в опаленні будинку самостійно шляхом самозабезпечення, та постачальниками, у тому числі постачальником «останньої надії», на рівні 6 гривень 99 копійок за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи).

 

Україна вийшла з Угоди СНД про координацію міждержавного поштового та електричного зв’язку

 

22.02.2021 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про вихід з Угоди про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електричного зв’язку» від 17 лютого 2021 р. № 110.

Уряд постановив вийти з Угоди про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електричного зв’язку, вчиненої 9 жовтня 1992 р. у м. Бішкеку.

 

Державну підтримку нададуть ширшому колу фермерських господарств

 

22.02.2021 Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств» № 4046, яким передбачено:

– унормувати склад земельних ділянок фермерських господарств, в користуванні яких знаходяться земельні ділянки, передані їм на підставі Державних актів на право постійного користування;

– розширити коло отримувачів державної підтримки через Укрдержфонд, закріпивши статус сімейних фермерських господарств, як отримувачів такої підтримки;

– запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно).

«Реалізація цього законопроекту дасть можливість фермерським господарствам активніше брати участь у державних програмах підтримки та отримати доступ до кредитних ресурсів. Водночас, законопроект відкриває можливість запровадження окремих програм підтримки фермерам до 35 років. Також документ врегульовує склад земельних ділянок фермерських господарств та інші важливі для розвитку фермерства питання», – зауважив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

 

Мінагрополітики нарешті стало центральним органом виконавчої влади

 

23.02.2021 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності центральних органів виконавчої влади» від 17 лютого 2021 р. № 124, якою затверджено Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Мінагрополітики визначено центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Основними завданнями Мінагрополітики є:

1) забезпечення формування та реалізація державної аграрної політики, державної політики у сферах агропромислового виробництва, технічної політики у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу, державної політики сільського розвитку, розвитку фермерства, сільськогосподарської кооперації, сільськогосподарської дорадчої діяльності, моніторингу та родючості ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення, насінництва та розсадництва;

2) забезпечення формування та реалізації державної політики у сферах рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів;

3) забезпечення формування державної політики у сфері:

– нагляду (контролю) у системі інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу;

– розвитку національної інфраструктури геопросторових даних;

4) формування та реалізація державної політики у сфері агропромислового комплексу та сільського розвитку, зокрема розвитку фермерських господарств, сільськогосподарської кооперації, сільськогосподарської дорадчої діяльності.

Мінагрополітики розміщується за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 24.

Нагадуємо, що Мінагрополітики було відокремлено від Мінекономіки.

 

Про рахунки боржників та кошти на них банки повідомлятимуть виконавців

 

23.02.2021 Національний банк постановою від 12 лютого 2021 р. № 18, яка набрала чинності 16 лютого 2021 р., вніс зміни до п. 3.10 гл. 3 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14 липня 2006 р. № 267.

Як поінформував заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко, тепер інформація, яку надаватимуть банки на вимогу виконавців стосовно наявності, стану рахунків боржника в обов’язковому порядку повинна містити номери рахунків, відкритих боржником у банку, а також суми коштів, які наявні на таких рахунках.

За його словами, Мін’юст розробляє зміни до відповідних нормативно-правових актів, прийняття яких надасть можливість автоматизувати процес отримання виконавцями номерів рахунків боржників – фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках.

 

Осіб зі стажем судді чи помічника звільнять від проходження стажування у адвоката

 

23.02.2021 У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо звільнення осіб, які мають стаж роботи суддею або помічником судді, від проходження стажування в адвоката» № 5095.

Доповненням до ч. 5 ст. 10 Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» пропонується розширити перелік осіб, які звільняються від проходження стажування в адвоката, – особи, які на день звернення із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше п’ять років, або стаж роботи на посаді судді щонайменше один рік.

Особи, яких було звільнено з посади суді через порушення вимог щодо несумісності, порушення обов’язку підтвердити законність джерела походження майна, вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або через виявлення невідповідності займаній посаді судді, не звільняються від проходження стажування в будь-якому випадку.

 

З 1 березня – індексація пенсій

 

23.02.2021 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» від 22 лютого 2021 р. № 127.

Уряд установив, що у 2021 році:

– перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться з 1 березня із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11;

– якщо розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії;

– з 1 березня у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) з урахуванням страхового стажу, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону, не досягає 2200 гривень, таким особам надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

Якщо пенсії, призначені відповідно до Закону за зверненнями, які надійшли по 31 грудня 2020 р. включно, не підвищувалися відповідно до цієї постанови, а також не підвищувалися із січня по липень 2021 р. включно у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність / мінімальної заробітної плати, визначених законом, з урахуванням абз. 1, 3 ч. 1 та ч. 2 ст. 28, абз. 2 п. 4-1 розд. XV «Прикінцеві положення» Закону, п. 4 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 3 жовтня 2017 р. № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», а також з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги до пенсії, що виплачується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», з 1 липня 2021 р. до таких пенсій установлюється щомісячна доплата в розмірі 100 гривень у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії відповідно до законодавства.

Також визнано таким, що втратив чинність з 1 березня 2021 р., п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

 

Обміняти вкрадене чи загублене посвідчення водія можна в Дії

 

23.02.2021 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами» від 17 лютого 2021 р. № 121.

Змінами до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340, визначено, що обмін посвідчення водія та отримання його після втрати чи викрадення здійснюється також через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія», у тому числі з використанням мобільного додатка «Порталу Дія».

Для обміну посвідчення водія або отримання його після втрати чи викрадення особа подає через «Портал Дія», у тому числі з використанням мобільного додатка, заяву в електронній формі, зразок якої затверджується МВС.

Заповнення форм (полів) заяви здійснюється автоматично, у тому числі з урахуванням відомостей, отриманих у порядку електронної інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою МВС.

За умови подання заяви через Портал Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка, особа підтверджує наявність медичної довідки встановленого зразка, дійсної на дату подання заяви, підтверджує відсутність обмежень, за яких не дозволяється керувати транспортним засобом, та зазначає відомості про групу крові та резус-фактор особи, що містяться у медичній довідці.

 

Обрання судді Європейського суду з прав людини від України пройде у двотижневий строк

 

23.02.2021 Набрав чинності Указ Президента України «Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України» від 19 лютого 2021 р. № 63/2021, яким затверджено Положення про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України та утворена відповідна конкурсна комісія.

Згідно з Положенням кандидатом для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України може бути громадянин України, який:

– має високі моральні якості;

– має вищу юридичну освіту не нижче ступеня магістра (або прирівняну до неї вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста), здобуту в Україні, чи вищу юридичну освіту відповідного ступеня, здобуту в іноземній державі та визнану в Україні в установленому порядку;

– має стаж (досвід) роботи (професійної діяльності) у сфері права та/або стаж (досвід) наукової чи науково-педагогічної діяльності у цій сфері, та/або досвід діяльності у галузі захисту прав людини і основоположних свобод не менше десяти років;

– має ґрунтовні знання положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, протоколів до неї та практики Європейського суду з прав людини;

– вільно володіє однією з офіційних мов Ради Європи (англійською або французькою) та має знання другої офіційної мови Ради Європи (відповідно французької або англійської) на рівні, достатньому для читання та розуміння професійного тексту юридичного змісту.

Не може бути кандидатом особа, яка:

– на момент подання документів для участі у конкурсі досягла 65 років;

– визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною;

– має хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків судді;

– має судимість, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи);

– піддавалася протягом останнього року адміністративному стягненню за пов’язане з корупцією правопорушення.

Конкурс проводиться за такими етапами:

– оголошення про проведення конкурсу, розміщення відповідної інформації у засобах масової інформації;

– подання документів особами, які мають намір взяти участь у конкурсі;

– розгляд поданих документів на відповідність вимогам, установленим цим Положенням, та допуск осіб до участі у конкурсі;

– тестування осіб, допущених до участі у конкурсі, для визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи;

– проведення співбесіди;

– відбір кандидатів.

Конкурсна комісія розміщує оголошення про проведення конкурсу в загальнодержавних друкованих засобах масової інформації і на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

За результатами співбесіди та з урахуванням результатів тестування учасників конкурсу щодо визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи конкурсна комісія шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів від її складу відбирає трьох кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України.

Голова конкурсної комісії подає список відібраних кандидатів до Міністерства закордонних справ України для його подальшого внесення в установленому порядку до Ради Європи.

Також конкурсна комісія має розмістити в установленому порядку у двотижневий строк із дня набрання чинності цим Указом оголошення про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, а Міністерство закордонних справ України – забезпечити проведення тестування учасників конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України щодо визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи.

Водночас визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 10 червня 2019 р. № 356 «Питання добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України» та ліквідовано Комісію, утворену цим Указом.

 

За порушення вимог про стратегічну екологічну оцінку – адміністративна відповідальність

 

24.02.2021 Кабінет Міністрів схвалив проекти Законів, якими встановлюється відповідальність за порушення у сфері стратегічної екологічної оцінки.

Так, законопроектом «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження відповідальності за недотримання вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 91-6, якою встановити відповідальність за порушення процедури здійснення стратегічної екологічної оцінки з накладенням штрафів на посадових осіб. Протоколи про такі порушення складатиме Держекоінспекція.

Іншим проектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки» передбачається:

– ведення Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки;

– встановлення відповідальності за порушення законодавства про стратегічну екологічну оцінку та переліку підстав для притягнення до адмінвідповідальності.

 

Уряд позбавлять права скасовувати мораторій на проведення податкових перевірок

 

24.02.2021 У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо мораторію на проведення податкових перевірок» № 5132.

Доповненням до п. 4 розд. II «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 17 вересня 2020 р. № 909-IX пропонується уточнити, що Кабінет Міністрів України не має права на скорочення строку дії мораторію на проведення перевірок передбачених Податковим кодексом України та заборон (обмежень) на проведення інших заходів державного нагляду (контролю), встановлених з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Нагадаємо, що у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, Кабінет Міністрів України може скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, крім випадків, коли зазначене може призвести до обмеження конституційних прав чи свобод особи.

 

Законодавство про ринок соціальних послуг напрацює нова робоча група

 

24.02.2021 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про утворення робочої групи з питань удосконалення законодавства щодо розвитку і регулювання ринку соціальних послуг» від 17 лютого 2021 р. № 125.

Робоча група з питань удосконалення законодавства щодо розвитку і регулювання ринку соціальних послуг є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

Основними завданнями робочої групи є:

1) визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань розвитку і регулювання ринку соціальних послуг;

2) підготовка пропозицій з удосконалення законодавства у сфері надання соціальних послуг щодо:

– дозвільної системи у сфері надання соціальних послуг;

– державного нагляду (контролю) та відповідальності у сфері надання соціальних послуг;

– удосконалення фінансування соціальних послуг.

Депутати можуть звертатися із запитами та зверненнями в е-формі

 

24.02.2021 Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» щодо електронної форми документообігу» від 2 лютого 2021 р. № 1171-IX.

Змінами до Закону України «Про статус народного депутата України» передбачено можливість надсилання депутатського запиту, звернення не лише в паперовій, а й в електронній формі.

Повідомлення про результат розгляду депутатського запиту надсилається у паперовій або електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Якщо запит з об’єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, Президент України, керівник відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, до якого звернуто запит, зобов’язаний у паперовій або електронній формі повідомити про це Голову Верховної Ради України та народного депутата, групу народних депутатів, комітет Верховної Ради України, який вніс (які внесли) запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати одного місяця після одержання запиту.

Також визначено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, об’єднань громадян, яким адресовано депутатське звернення, зобов’язані протягом 10 днів з дня його одержання розглянути і надати народному депутату відповідь з питань, що порушуються у депутатському зверненні.

Посадова особа, відповідальна за розгляд звернення народного депутата, зобов’язана завчасно, але не пізніше ніж за три дні (раніше – день) повідомити народного депутата про час і місце розгляду звернення.

Відповідь на депутатське звернення чи лист про продовження строку розгляду депутатського звернення надсилається народному депутату у паперовій або електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

 

 

Скасовано деякі реєстри та книги (журнали) нотаріусів

 

25.02.2021 Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до Правил ведення нотаріального діловодства» від 18.02.2021 р. № 638/5.

Змінами до Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22 грудня 2010 р. № 3253/5, зокрема:

1) уточнено порядок дій у разі втрати документів нотаріального діловодства (п. 3.2, 3.4 розд. ІІІ);

2) Скасовано низку реєстрів та книг (журналів):

– Реєстр для реєстрації заборон відчуження нерухомого та рухомого майна, а також арештів, накладених на таке майно судами, слідчими органами, і реєстрації зняття таких заборон та арештів;

– Алфавітна книга обліку заповітів;

– Алфавітна книга обліку договорів відчуження нерухомого майна;

– Алфавітна книга обліку інших договорів;

– Алфавітна книга обліку договорів довічного утримання (догляду);

– Алфавітна книга обліку реєстрації заборон відчуження нерухомого майна та рухомого майна, а також арештів, накладених на таке майно судами, слідчими органами, і реєстрація зняття таких заборон та арештів;

– Журнал обліку викликів нотаріуса для вчинення нотаріальних дій поза приміщенням державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приміщенням, яке є робочим місцем приватного нотаріуса;

– Журнал реєстрації звернень, що надійшли під час прийому фізичних та юридичних осіб;

– Книга обліку літератури;

– Книга обліку видачі документів з архіву для ознайомлення;

– Розносна книга для місцевої кореспонденції;

– Журнал обліку відбитків печаток та штампів.

Також змінено порядок надсилання вихідних документів,  номенклатуру справ нотаріуса тощо.

Крім цього, наказом визначено, що номенклатури справ, складені та затверджені державними нотаріальними конторами, приватними нотаріусами на 2021 р., до набрання чинності наказом підлягають закриттю підсумковими записами з урахуванням необхідності закриття заведених у 2021 р. або перехідних справ, які виключені з номенклатури справ. При цьому у підсумковому записі зазначаються лише кількість і категорії фактично заведених у 2021 р. або перехідних справ, індекси справ яких виключені наказом.

Інші заведені у 2021 р. або перехідні справи продовжуються діловодством та враховуються при закритті номенклатури справ, складеної на виконання цього наказу.

Погодження номенклатур справ державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів з відповідним державним нотаріальним архівом і експертною комісією територіального органу Міністерства юстиції у зв’язку зі змінами буде проводитись до 30 квітня 2021 р.

 

Законопроект про взаємне визнання електронних підписів з ЄС можна обговорити

 

25.02.2021 Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило для обговорення проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації», яким вносяться зміни до понад 80 законодавчих актів.

Зазначається, що у сфері електронних довірчих послуг:

– українці зможуть використовувати електронні підписи та печатки всіх рівнів довіри;

– з’явиться можливість віддаленої ідентифікації громадян для формування кваліфікованого сертифіката е-підпису;

– користувачі зможуть отримувати електронні довірчі послуги — навіть якщо їхній надавач припинить свою діяльність.

У сфері електронної ідентифікації:

– набуття статусу надавача послуг електронної ідентифікації буде законодавчо врегульовано;

– дотримання вимог щодо схем електронної ідентифікації у сфері е-урядування регулюватиметься законом.

У частині безпеки та контролю:

– вимоги з безпеки та захисту інформації узгодять з нормами ЄС;

– з’явиться можливість створення системи управління інформаційною безпекою замість комплексної системи захисту інформації;

– державну експертизу у сфері технічного захисту інформації замінять процедурою оцінки відповідності;

– замість державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації будуть проводити сертифікацію засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки;

– повноваження органів у сфері державного регулювання та контролю деталізують.

Зауваження та пропозиції до проекту акта надсилати протягом одного місяця з дня його оприлюднення на адресу електронної пошти: hello@thedigital.gov.ua.

14% – знижена ставка ПДВ для деяких видів сільськогосподарської продукції

 

25.02.2021 Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» від 17 грудня 2020 р. № 1115-IX.

Новим пп. «г» п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України встановлено знижену ставку ПДВ – 14% по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102, 0103, 0104 10, 0401 (в частині молока незбираного), 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1204 00, 1205, 1206 00, 1207, 1212 91, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у п. 197.18 ст. 197 цього Кодексу.

Цими кодами охоплюється, зокрема велика рогата худоба, жива; свині, живі; пшениця; жито; ячмiнь; овес; кукурудза; соєвi боби; насiння льону; насiння свирiпи та ріпаку, насiння соняшнику; насiння та плоди iнших олiйних культур; цукрові буряки.

Також підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу доповнено п. 54-1, який визначено, що ставка податку, яка діяла до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 14%, застосовується у разі:

1) постачання на митній території України продукції (товарів), яке відбувається після перерахування платником податку попередньої оплати (авансу), що була отримана до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 14%;

2) коригування податкових зобов’язань при поверненні попередньої оплати (авансу) або повернення продукції (товарів), що були отримані до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 14%;

3) коригування податкових зобов’язань при зміні договірної (контрактної) вартості продукції (товарів), поставка якої відбулася до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 14%.

У разі здійснення платником податку операцій з постачання на митній території України продукції (товарів), яка була придбана до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 14%, за таким платником податку зберігається податковий кредит з податку на додану вартість у розмірі, який був нарахований при придбанні та/або постачанні такої сільськогосподарської продукції (товарів).

Закон застосовується до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування цього Закону.

 

 

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

КЦС ВС звернув увагу, що не допускається «вживати право на зло»

ТОП-НОВИНА. Народні депутати голосоватимуть за допомогою сенсорної кнопки.