in , , , ,

Протидія несанкціонованого доступу до державних реєстрів

Збільшується кількість випадків несанкціонованого доступу до комп’ютерів державних реєстраторів та нотаріусів з подальшими незаконними діями сторонніх осіб в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).

Офіс протидії рейдерству повідомдяє про наступне.

«Для недопущення випадків стороннього доступу, державним реєстраторам та нотаріусам слід пам’ятати про правила кібергігієни й переглядати за допомогою програмних засобів ДРРП/ЄДР інформацію про проведені ними протягом попереднього дня реєстраційні дії у ДРРП/ЄДР. Необхідно перевіряти їх на відповідність реєстраційним діям, що фактично проводилися за відповідний період», — зазначив керівник Офісу протидії рейдерству Віктор Дубовик.

Якщо під час перевірки інформації про проведені реєстраційні дії буде виявлено факт неправомірного використання ідентифікаторів доступу державного реєстратора/нотаріуса до ДРРП/ЄДР державний реєстратор/нотаріус зобов’язаний:

  • невідкладно звернутися до кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг для блокування відповідного кваліфікованого сертифіката відкритого ключа;
  • невідкладно письмово повідомити про такий факт ДП «Національні інформаційні системи»;
  • не пізніше наступного після встановлення факту неправомірного використання ідентифікаторів доступу надіслати Міністерству юстиції скаргу на рішення (дії) в ДРРП/ЄДР, прийняті (проведені) з неправомірним використанням таких ідентифікаторів.

«Дотримання цих строків вкрай важливе, адже від цього залежить обсяг негативних наслідків для власників нерухомості та бізнесу, що, як показує практика, з часом лише збільшуються», — додав керівник Офісу.

Зразок повідомлення про виявлений факт використання ідентифікаторів доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно/Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань іншими особами.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Аналіз військових подій від військового експерта Тома Купера 11.03.2024 р.

2,5 тисяч гривень штрафу: ексголову Верховного Суду Князєва суд покарав за правопорушення, пов’язане з корупцією