in , ,

2,5 тисяч гривень штрафу: ексголову Верховного Суду Князєва суд покарав за правопорушення, пов’язане з корупцією

11 березня 2024 року Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги колишнього голови Верховного Суду (ВС) Всеволода Князєва на рішення Печерського районного суду міста Києва, яким його було визнано винним у порушенні встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. Про це повідомили у НАЗК.

Нагадаємо,13 грудня 2023 року голова НАЗК склав протокол стосовно ексочільника Верховного Суду про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП.

Порушуючи передбачену ч. 2 ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» заборону Всеволод Князєв отримав подарунок у вигляді оренди квартири у Печерському районі (Липки) міста Києва площею 133 кв. м за ціною, суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості оренди житла.

На підставі договору оренди нерухомого майна, укладеного наприкінці 2017 року, суддя винаймав квартиру для проживання із щомісячною платою 1 тис. грн. Різниця у фактичній та ринковій вартості оренди і була цим незаконним подарунком.

Постановою Печерського районного суду міста Києва від 26.12.2023, яка відучора набуває законної сили, на Всеволода Князєва накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2 550 грн, а також конфіскації подарунку в розмірі 906 600 грн. Кошти будуть стягнені в дохід держави.

У випадку, якщо Всеволод Князєв не виконає рішення суду добровільно, НАЗК, реалізуючи права стягувача, звертатиметься до органів державної виконавчої служби для забезпечення його примусового виконання.

Рішення апеляційного суду остаточне і оскарженню не підлягає.

Встановлені судом обставини є підставою притягнення судді Князєва до дисциплінарної відповідальності, у тому числі із застосуванням стягнення у вигляді подання про звільнення судді з посади. З метою ініціювання дисциплінарного провадження НАЗК звернеться зі скаргою до Вищої ради правосуддя.

Оскільки Князєва визнали винним у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, відомості про нього будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Протидія несанкціонованого доступу до державних реєстрів

Попри недостатню вакцинацію ковід в Україні став сезонним захворюванням