in , , ,

У Київському апеляційному суді відреагували на справу про хабарі чотирьом суддям

Колектив суддів Київського апеляційного суду виступив із публічною заявою у зв’язку із повідомленням НАБУ та САП про викриття окремих суддів суду у вчиненні корупційних дій.

“Колектив суддів Київського апеляційного суду, дотримуючись презумпції невинуватості, рішуче засуджує дії суддів, які вчиняють кримінальні правопорушення, негативно ставиться до випадків корупції у суддівській спільноті, не покриває корупцію і не толерує її”, – зокрема йдеться у заяві.

Разом з тим вказується, що колектив суддів Київського апеляційного суду не обізнаний з обставинами кримінального провадження, яке розслідується Національним антикорупційним бюро України, відтак, позбавлений можливості надавати будь-яку правову оцінку підозрі, пред’явленій суддям, до встановлення її обґрунтованості компетентними органами в межах передбачених законом процедур.

“Однак, наголошуємо, що будь-які прояви корупції у судах є неприпустимими, завдають істотної шкоди авторитету правосуддя та мають призводити до невідворотності покарання всіх винних”.

Також у суді нагадали, що відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, 29 листопада 2023 року НАБУ і САП викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тис. дол. США за ухвалення «потрібного» рішення.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

1 грудня розпочинається прийом заяв у помічники ветеранів: хто може ними стати

Як зима вплине на ситуацію на фронті та в енергетиці: очікування українців