in ,

Обов’язки Голови ВС виконуватиме Дмитро Луспеник як суддя з найбільшим стажем

Судді Верховного суду одноголосно проголосували за дострокове припинення повноважень голови суду Всеволода Князєва. Пленум висловив йому недовіру, через що Князєв втратив посаду.

Про рішення підтримати дострокове припинення його повноважень на пленумі 16 травня оголосив голова лічильної комісії Андрій Жук.

Підтримали рішення про звільнення Князєва 137 суддів. Саму недовіру таємним голосуванням підтримали 140 суддів зі 142.

Допоки не буде обраний новий голова, його обов’язки виконуватиме суддя з найбільшим стажем. На цій посаді він з 22 жовтня 2021 року.

Як стало відомо в  2022 році НАБУ та САП отримали інформацію про масштабну корупційну схему у найвищих щаблях Верховного суду. Для виявлення та притягнення до відповідальності всіх зловмисників було прийнято рішення задіяти детектива під прикриттям та вжити оперативних заходів — це дало змогу спіймати корупціонерів “на гарячом”.

Про це повідомили представники НАБУ та САП під час брифінгу.

«Ми шоковані тим, що сталося, – заявив секретар пленуму Дмитро Луспеник. – Репутації та авторитету правосуддя завдана непоправна шкода. Це чорний день в історії Верховного Суду». Судді прийняли заяву із засудженням корупції та оголосили недовіру Князєву 140 голосами зі 142 присутніх, у такий спосіб знявши його з посади голови суду. Суддів не зупинило те, що провина ще не доведена. Допоки новий голова не буде обраний, його обов’язки виконуватиме Дмитро Луспеник як суддя з найбільшим стажем.

Представники Вищої ради правосуддя, членом якої є Князєв та яких також запрошували на засідання, його проігнорували, бо ще розглядатимуть цю справу в рамках своїх дисциплінарних процедур. І саме Вища рада правосуддя має в подальшому надати дозвіл на арешт та тримання судді під вартою.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗВЕРНЕНЬ ДО МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Програми та гранти для українців від країн ЄС