in

Ольга Стефанішина провела зустріч з Генсеком ОЕСР: у центрі уваги — антикорупційна політика та євроінтеграція

Під час офіційного візиту делегації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) в Україну відбулася зустріч Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної з Генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманом. Серед центральних тем зустрічі — поглиблення співпраці у сфері доброчесності, антикорупційної політики, а також узгодження окремих положень українського законодавства до стандартів ОЕСР і ЄС.

«Коли країна щодня приймає десятки складних рішень у вирі реформ, зовнішня, незалежна оцінка стає орієнтиром. Звіт ОЕСР — це не лише фахова аналітика, а й сигнал довіри до нашого курсу розвитку. Моє завдання як міністерки — зробити так, щоб суспільство добре розуміло, на якому етапі ми перебуваємо», — наголосила Ольга Стефанішина.

У огляді щодо доброчесності та боротьби з корупцією в Україні (OECD Integrity and Anti-Corruption Review of Ukraine), презентованому під час візиту, ОЕСР відзначила, що навіть в умовах повномасштабної війни Україна демонструє сталість реформ та перевищує середні показники ОЕСР за п’ятьма з шести індикаторів доброчесності, зокрема у сферах запобігання конфлікту інтересів, прозорості фінансування політики та оцінки корупційних ризиків.

«Україна вже досягла значного прогресу. Ваше законодавство і політика у сфері доброчесності перебувають на вищому рівні, ніж у більшості країн-членів ОЕСР і ЄС. Безперечно, залишаються напрями для подальшої роботи, але ви взяли до уваги наші рекомендації та рухаєтися у правильному напрямі», — заявив Генеральний секретар ОЕСР Матіас Корман.

Ключову частину обговорення було присвячено ролі Міністерства юстиції України в частині реформ. Заступник Міністерки юстиції Олександр Банчук представив бачення подальшої співпраці з ОЕСР у сфері верховенства права, зокрема в контексті підготовки Дорожньої карти в межах процесу вступу України до ЄС.

«Міністерство юстиції є відповідальним за підготовку Дорожньої карти з верховенства права та співпрацю з ОЕСР у межах Огляду в системі правосуддя. Ми працюємо також над низкою інших пріоритетних реформ — у сфері адміністративної процедури, застосування адміністративних стягнень, процедур банкрутства  — з метою забезпечення відповідності європейським правовим підходам», — зазначив Олександр Банчук

Окремо він наголосив, що Україна не лише імплементує найкращі практики, а й має власні здобутки, які можуть бути корисними для інших держав-членів ОЕСР. Серед них — розвиток цифровізації у сфері юстиції, функціонування антикорупційної інфраструктури, залучення громадянського суспільства до процесів формування та реалізації державної політики, а також розвиток системи безоплатної правничої допомоги.

Матіас Корман підтвердив готовність ОЕСР і надалі підтримувати Україну, зокрема через програму SIGMA (Support for Improvement in Governance and Management — Програма підтримки вдосконалення врядування та менеджменту) та участь експертів у супроводі реформ. «Ми визнаємо, що Україна вже має унікальний досвід і приклади успішних реформ, які можуть бути корисними для інших країн, і саме тому розглядаємо це партнерство як двосторонній обмін знаннями та практиками», — підкреслив він.

Зустріч відбулася в межах офіційного візиту делегації ОЕСР до України, під час якого було презентовано Звіт щодо доброчесності та боротьби з корупцією. Послідовний рух України до членства в ОЕСР залишається одним із ключових зовнішньополітичних пріоритетів держави.

Джерело:

https://minjust.gov.ua/news/ministry/olga-stefanishina-provela-zustrich-z-gensekom-oesr-u-tsentri-uvagi-antikoruptsiyna-politika-ta-evrointegratsiya

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0