in , , ,

Омбудсман про додержання прав людини і громадянина в Запорізькій області

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на припинення з 2 березня в м. Запоріжжя та всій території Запорізького району доступу державних реєстраторів, нотаріусів, державних та приватних виконавців, органів реєстрації актів цивільного стану до Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України.

Відповідно до повідомлення ДП «Національні інформаційні системи», сталося це через включення всього Запорізького району до переліку територій, на яких ведуться активні бойові дії, згідно з наказом Мінреінтеграції.

«При цьому, на території міста Запоріжжя та частини Запорізького району активні бойові дії не ведуться. А в обласному центрі, який на сьогодні є прифронтовим містом, потреба у вчинені нотаріальних дій щодо майна громадян та отримання послуг у сфері державної реєстрації є вкрай необхідною та невідкладною», – повідомив Омбудсман.

Він наголошує, що зволікання з вирішенням цієї проблеми та тривале припинення доступу користувачів до реєстрів може призвести до порушення прав людини у сфері власності, зокрема щодо відчуження нерухомого майна, оформлення спадщини, реєстрації та змін щодо існуючого бізнесу .

Також обмежується реалізація законних прав та інтересів громадян в інших сферах життя: реєстрації актів цивільного стану, видачі довіреностей, підготовки документів для виїзду за кордон тощо. Це також може потягти за собою збільшення кількості судових справ.

Уповноважений звертається до керівника Запорізької обласної військової адміністрації для оперативного реагування на ситуацію, що склалася, та об’єктивне інформування профільного Міністерства про стан справ та забезпечення додержання прав людини та громадянина у Запорізькій області.

«Запоріжжя – це один з форпостів нашої Держави, де вчинення нотаріальних та інших реєстраційних дій забезпечує гарантовані Конституцією України права та свободи, є необхідною підтримкою для наших громадян, складовою їхнього економічного та психологічного комфорту», – наголошує Омбудсман.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про умови утримування російських військовополонених в Україні заступниця міністра юстиції Олена Висоцька готова говорити багато і відкрито …

Світ достатньо сильний, щоб покарати Росію за війну, і ми дамо сміливість та інструментарій, щоб це відбулося