in

Омбудсмен назвав статистику випадків конфліктів між працівниками ТЦК і цивільними

За 2023 рік було понад 1000 випадків конфліктів між ТЦК та цивільними, ще 300 таких випадків зафіксовані у цьому році.

Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв’ю Суспільному.

Відповідаючи на питання про статистику щодо гучних конфліктів між цивільними та ТЦК він зазначив, що у 2023 році було понад 1000 таких випадків.

“В цьому році – вже більш ніж 300 подібних випадків. Це, скажімо так, кейси, в яких треба розбиратись. Звернень набагато більше”, – зазначив Уповноважений.

У відповідь, чи був хоча б єдиний випадок, коли співробітник військкомату був покараний, Лубінець зазначив: “Мене інформують, що відкрите дисциплінарне провадження, що на когось наклали адміністративне стягнення. Але я не бачу, навіть по максимально ганебних випадках, реального покарання”.

Також Лубінець виступив проти розширень повноважень представників ТЦК.

“Не можуть військові ходити по вулицях і затримувати громадян України. Хто від цього виграє? Повинна бути зрозуміла процедура, направлена, в першу чергу, на мотивацію, щоб громадяни України йшли в армію, а не їх туди заганяли силою…

…Суспільство не може розділятися на тих, хто воює, і тих, хто ухиляється. Воювати повинні всі. Це не означає, що кожен має піти на передову. Нам треба, щоб працювала економіка в тилу? Так. Нам треба, щоб хтось продовжував ходити на роботу і показувати, що Україна рухається в напрямку ЄС? Треба. У кожного свій фронт”.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

АПОСТИЛЬ НА ДЕЯКИХ ВИДАХ ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ…

Щодо плати за землю…