in

Пенсії автоматично проіндексують в березні

Автоматична індексація пенсійних виплат розпочнеться 1 березня 2019 року, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

За словами міністра, для індексації пенсій буде впроваджена формула, передбачена пенсійною реформою.

У формулі буде врахована сума в 50% зростання рівня інфляції та 50% зростання середніх зарплат в 2018 році. «Якщо інфляція в цьому році буде 12%, як прогнозується, то в розрахунок береться 6%. Фонд оплати праці виріс за вісім місяців на 25%, тобто, в розрахунок береться 12,5%. В сумі це 18,5%. Це означає, що зростання пенсій відбудеться до 20% від розмірів пенсій, які є сьогодні», — пояснив А. Рева.

Він зазначив, що 2018 рік ще не закінчився, тому точні показники для індексації пенсій поки не відомі. Офіційний рівень інфляції і зростання середніх зарплат в 2018 році буде відомий в лютому. Після цього будуть проведені розрахунки і виплати відповідно до прийнятої постанови уряду.

Рева також підкреслив, що в 2018 році пенсії для військовослужбовців виросли майже на 50%, в середньому на 1,5 тис грн. «З 1 січня ми забезпечимо зростання військових пенсій ще на 25%, як це передбачено відповідною постановою уряду, і на це також потрібні додаткові кошти. Сьогодні в державному бюджеті на 2019 рік передбачено 166 млрд грн, з них 139 млрд грн — це дотації пенсій для цивільних, і 27 млрд грн підуть на виплати пенсій військовим », — зазначив міністр.

Джерело: ЕП

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Нові правила: що буде з неправильно припаркованими автомобілями?

Штраф поліції без присутності адвоката — незаконний