in ,

Під бурхливий спротивй словесні перепалки ВРУ прийняла-таки закон проти олігархів

Сьогодні, у  четвер ВРУ під бурхливі консультації й словесні перепалки прийняла-таки закон про олігархів. Тепер кожен з них (за задумом) отримає півроку “перехідного періоду” – на підготовку декларацій про доходи і на те, щоб, умовно кажучи, видалитись від друзів-чиновників і народних депутатів, адже олігарх може впливати на політику. А ось другий проект з “антиолігархічного пакету”, що підвищує податки, збори та акцизи (і загрожує серйозно ускладнити життя ФОП), перенесли на п’ятницю. Не без участі, треба визнати, самих ФОП – парламент з ранку перебував буквально в полоні у мітингу підприємців.

Про те, що проект №5600, що підвищує податки, збори та акцизи, відомо було, що він буде перенесений на п’ятницю, Про це ЗМІ попередив глава “податкового” Комітету ВР Данило Гетьманцев. “Я так прогнозую, адже його надто демонізували ті самі олігархи, за інтересами яких він вдарить”, – сказав він перед входом в зал.

“Так вони просто розуміють, що якщо сьогодні це візьмуть, їх просто винесуть, – казав Сергій Тарута від” Батьківщини “(сам колишній олігарх: років 10 тому входив в ТОП-20 найбагатших українців як співвласник” Індустріального союзу Донбасу “) кивнув у напрямку галасливого мітингу, вируючого біля стін Ради. – Люди злі, а закон б’є по “фізикам”, малому і середньому бізнесу “.

Четвер, тим самим, вирішили зробити стратегічним днем. По-перше, потрібно було прийняти перший в “антиолігархічній пакеті” проект №5599, який зобов’язує чиновників порвати всі контакти з олігархами, а самих їх звітувати про свої активи (і відмовитися від впливу на ЗМІ та політичні партії). По-друге, підготувати грунт для прийняття податкового проекту в п’ятницю, адже до нього подали понад 12 тисяч правок, які “СН” вирішили зняти одним махом.

“Це законодавчий спам. І секретаріат партії” СН “запускає процедуру збору підписів прийняття  спецпроцедурою, яка допоможе його подолати, – уточнив” Вістям “депутат від” СН “Олександр Качура. – Такої розкоші як час, щоб місяцями розглядати їх, у нас зараз немає “.

Засідання Ради, тим часом, почалося, і буквально відразу робота застопорилася, оголосили перерву. Паузу, як відомом, зажадали фракції “Голоси” і “Євросолідарності”. Депутати, розуміючи, що перерва явно не буде останньою, потягнулися в буфет – за кавою. “Керівництво парламенту відклало криваву битву з олігархами ще на годину”, – казав нардеп А. Поляков.

Вимогу про перерву, як поянив один з депутатів: екс-президент “буквально істерить”. Саме його, п’ятого президента, торкнеться закон за формальними ознаками, адже у нього є достатній обсяг активів (точно більше $ 80 млн), вплив на ЗМІ (телеканали “Прямий” і “П’ятий”), політику ( “Євросолідарність”). “У нас дуже багато поправок. Будемо на всіх них наполягати. І повторюся для вас! – ніякого відношення до” деолігархізації “законопроект не має, його єдиною метою є перерозподіл медіаактивів на користь президента”, – загинаючи пальці, говорив для ЗМІ депутат від “ЄС” Володимир В’ятрович.

Консультації тривали вже годину. Як пояснив в кулуарах глава фракції “СН” Д. Арахамія, між моделлю “слуг” (кожну з 11 статей проекту закону поставити на голосування, а потім ще раз, в цілому) і “ЄС” (голосувати кожну поправку, а ОПЖЗ і ” ЄС “подали по 300 сукупно) перемогла ідея Юлії Тимошенко: лідери всіх фракцій виступлять по 10 хвилин, потім кожен автор поправок розповість про свої напрацювання, а далі – голосування. “Я зібрав нашу фракцію. Поставив цю ідею на обговорення, і більшість сказала:” так “, – повідомив Д. Арахамія.

Порошенківці сказали “ні” і заблокували трибуну разом з віце-спікером Русланом Стефанчуком (він залишився в Раді “за головного” замість хворої Д. Разумкова). Ця сцена  нагадала часи, коли “особливості парламентаризму” включали навички кулачного бою, якого не допускав Василь Вірастюк. “Ставлю на голосування!” – раптово промовив Руслан Стефанчук. У крісла віце-спікера миттєво з’явилися Микола Княжицький та Ірина Геращенко: реквізувати сусідній мікрофон, із криком: “диктатура!” “За – 269. Рішення прийнято! – оголосив віце-спікер. -” Лу-ка-шен-ко! “- продовжили” порошенковци “. -” Він не прийде, він в іншій країні взагалі! “- натужно засміявся Руслан Стефанчук. Тепер чекатимемо що буде у пятницю.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період із 13 по 17 вересня 2021 року)

Мonobank анонсував запуск нового продукту – еквайрингу.