Підтримано законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» № 10161.
Заступник Міністра юстиції України Сергій Орлов зазначив, що адаптація національного законодавства до системи права ЄС у сфері регулювання адміністративних правовідносин є одним із етапів тривалого процесу гармонізації законодавства. Так, одним із перших кроків для приведення українського законодавства згідно до рекомендацій ЄС стало прийняття 17 лютого 2022 року Закону України «Про адміністративну процедуру», який набрав чинність 15 грудня 2023 року.
Наступним етапом є приведення законодавства України у відповідність до Закону України «Про адміністративну процедуру», що передбачено прикінцевими та перехідними положеннями вказаного Закону.
«З цією метою розроблено законопроєкт № 10161, який передбачає зміни до 123 законодавчих актів та забезпечення імплементації Закону України «Про адміністративну процедуру» шляхом приведення законодавчих актів, які регулюють адміністративні правовідносини, до вимог цього Закону, а також усунення колізії між нормами вказаного Закону і спеціальними законодавчими актами», – пояснив заступник Міністра юстиції. За його словами, це наблизить законодавство України до стандартів країн ЄС, де діють уніфіковані правила адміністративних процедур, а також забезпечить здійснення великого кроку в досягненні цілей адміністративної реформи щодо належного публічного врядування.
У звіті Європейської комісії щодо оцінки прогресу України на її шляху до Євросоюзу від 08.11.2023 наголошено, що ключовою подією у сфері надання послуг стало прийняття у 2022 році Закону України «Про адміністративну процедуру». Згідно з цим звітом, Україною в наступному році має бути забезпечено своєчасне приведення чинного законодавства у відповідність із Законом про адміністративні процедури у всіх секторах, охоплених його сферою застосування, утримуючись, при цьому, від практики виведення правовідносин з під дії норм закону щодо адміністративної процедури.
«Схвалення та прийняття законопроекту № 10161 дозволить виконати встановлене завдання щодо імплементації Закону України «Про адміністративну процедуру» та привести спеціальні закони, які регулюють адміністративні процедури, до єдиних базових принципів. В майбутньому це сприятиме євроінтеграційному руху України з якісно новим рівнем законодавчої регламентації процедур зовнішньо-управлінської діяльності адміністративних органів, націлених на захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у відносинах із державою», – зауважив заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов .
Крім того, прийняття законопроєкту № 10161 дозволить виконати умови Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором, підписаним 16 січня 2023 року, який містить узгоджені сторонами умови щодо отримання Україною макрофінансової допомоги у сумі 18 млрд євро.
Законопроєкт № 10161 розроблено на підставі узгоджених позицій заінтересованих органів та з урахуванням пропозицій робочої (експертної) групи, до складу якої входять представники державних органів та органів місцевого самоврядування, а також представники наукового середовища, Ради бізнес-омбудсмена, вітчизняні та міжнародні експерти (зокрема, ЦППР, EU4PAR, OECD/SIGMA, Проєкт USAID «Говерла», Консультативна місія ЄС в Україні, «Право-Justice», U-LEAD з Європою).
Джерело: https://minjust.gov.ua/news/ministry/sergiy-orlov-adaptatsiya-natsionalnogo-zakonodavstva-do-sistemi-prava-es-u-sferi-regulyuvannya-administrativnih-pravovidnosin-e-odnim-iz-etapiv-trivalogo-protsesu-garmonizatsii-zakonodavstva
Коментарі
Loading…