in ,

По 4,32 платитемо недовго: Міненерго вже назвало новий тариф за світло

З 1 червня в Україні підвищили тариф на електроенергію для населення. Він зріс на 64% і тепер становить 4,32 гривні. Однак такий тариф протримається менше року.

У Міністерстві енергетики вже анонсували нову вартість електроенергії. За словами заступниці міністра Світлани Гринчук, новий тариф має становити не менше 7,50 гривні.

Саме такою є на сьогодні ринкова вартість однієї кіловат-години електроенергії, каже чиновниця. Вона також пояснила, як був утворений чинний тариф 4,32, який українці платитимуть із червня.

“Діючий тариф покриває собівартість виробництва 1 кВт*год двома державними енергокомпаніями – «Енергоатомом» та «Укргідроенерго», а також передачу електроенергії та її розподіл. Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки”, – розтлумачила Гринчук.

Водночас ринкова вартість електроенергії становить 7,50. Таким чином, оновленого тарифу на електроенергію, за яким тепер буде розраховуватись населення, не вистачить на відновлення енергосистеми, – вважає експертка.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні рекордна кількість чоловіків збирається вступити на магістратуру та аспірантуру

В Україні готують кардинальні зміни до правил бронювання від мобілізації