in

Податкова міліція: тривожне сьогодення — незрозуміле майбутнє

Комітет з податкового та митного права ВРУ провів круглий стіл, на якому обговорювалася подальша доля податкової міліції.

Розпочали дискусію з огляду опитування, проведеного профільним комітетом АПУ спеціально до круглого столу. За його результатами 96 % опитаних юристів — членів асоціації вважають, що слідчі дії податкової міліції з 1 січня 2017 року є незаконними. Водночас 71 % респондентів підтримує пропозицію передати функції податкової міліції Міністерству внутрішніх справ України.

У подальшій дискусії присутні експерти вказали на необхідність ліквідації податкової міліції. «Схоже, що свою правоохоронну функцію податкова міліція як структурний підрозділ ДФС вичерпала. Звичайно, нічого хорошого в тому інституційному вакуумі, який утвориться, немає, але надто багато суперечностей є зараз, коли в структурі органу, який займається збиранням та адмініструванням податків, діє такий правоохоронний орган, як податкова міліція», — зазначив Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена в Україні.

Водночас Андрій Журжій, народний депутат України, зазначив, що жодного вакууму чи шкоди для бюджету від ліквідації податкової міліції не буде. Ефективність податківців, на переконання народного депутата, настільки мала, що ніхто нічого не втратить, навіть якщо передати справи податкової міліції їхнім колегам із Національної поліції.

Його слова підтверджують наведені підсумки роботи податкової міліції в 2016 році, які теж аналізувалися в ході круглого столу. За словами, Антоніни Городецької, старшого радника, адвокат KM Partnersу 2016 році зареєстровано 1 098 кримінальних проваджень за ст. 212 КК, з яких винесено всього 53 вироки за ст. 212 КК, і з них 19 – виправдувальних. Тобто до розгляду в суді «дійшло» лише 4,8 % проваджень. Також А. Городецька проаналізувала невтішну статистику винесення ухвал про тимчасовий доступ та призначення податкових перевірок.

«Податкова міліція продовжує існувати як матеріальна субстанція, але цей орган не має законодавчо визначених повноважень. Тому докази, зібрані після 1 січня, не можуть вважатися допустимими. Вирішальне значення буде мати думка судової системи під час розгляду клопотань слідчих та кримінальних справ», — зазначив Володимир Ващенко, партнер VB PARTNERS.

Під час круглого столу розглядалися й питання ефективності добору кадрів до нової фінансової поліції. Зокрема, Олег Вдовичен, керуючий партнер «Вдовичен і Партнери», поділився досвідом проведення атестації та набору поліцейських до Національної поліції. «Має бути політична воля. Є групи, зацікавлені в змінах, проте політична воля відсутня. Рано ще говорити про якісний підбір кадрів», — зазначив він.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

НАБУ завершило розслідування справи голови Рахункової палати

У МВС з’явиться підрозділ жінок-поліцейських