in

Попри енергетичну кризу, правління Укренерго отримує зарплату мільйонами гривень

У розпал енергетичної кризи правління НЕК “Укренерго” продовжує отримувати величезні зарплати.

Про це із посиланням на офіційну звітність Укренерго пише директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик у своєму блозі на Censor.net.

“На тлі того, що зарплата рядових енергетиків у держкомпанії складає 15-20 тис. грн, правління НЕК перетворило себе на найвищу касту, яка отримує мільйони під час повномасштабної війни. Згідно зі звітами правління “Укренерго”, у 2023 році його утримання обійшлось державі у 29,2 млн грн”, – пише експерт.

Політолог звертає увагу, що у поточному році витрати на утримання правління НЕК зросли, а у квітні 2024 року перевищили 8,5 млн грн.

“За 4 місяці 2024 року винагорода правління “Укренерго” становила понад 16,5 млн грн. До складу правління крім, власне, Кудрицького, входять ще три члени: Олексій Брехт, Сергій Галаган і Олег Скрипник. За минулий місяць ці діячі розділили на чотирьох 8,534 млн грн”, – зазначає Кулик.

Експерт нагадав, що остання службова перевірка Держаудитслужби виявила у НЕК зловживання на 68 млрд грн, серед яких – завищення ціни закупівлі бронежилетів у 2022 році та постачання без отримання оплати електроенергії компанії “Юнайтед Енедрджі” на 1,4 млрд грн. “Укренерго” намагалося оскаржити результати аудиту у суді, але програло справу.

“Попереджуючи закиди щодо “необ’єктивності, ангажованості” тощо ДАСУ (лінія публічного захисту, якої дотримується пан Кудрицький), зауважу, що ця цифра – 68 млрд грн, була підтверджена у судовому порядку апеляційною інстанцією. “Укренерго” подало на ДАСУ у суд, намагаючись оскаржити аудит, і програло. З 25 висновків аудиту ДАСУ суд визнав правомірними 17. І всі ці 17 – конкретні корупційні кейси. 8 висновків суд не визнав лише через їхній загальний характер та неможливість персоніфікованого виконання”, – підкреслює політолог.

Він нагадав, що, попри виділення 50-60 млрд на “триступеневий захист” енергетичних об’єктів, в результаті російських атак було знищено 100% “Центренерго”, яка входить до структури “Укренерго” і захист якої повинен був забезпечити голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

Кулик закликав Керівництво Міненерго звернути увагу на ситуацію навколо прозорості та ефективності “Укренерго”.

“Чи не забагато по 4 млн грн на брата лише у цьому році за провалений захист об’єктів, багатомільярдну і багаторічну корупцію? Може, Герману Галущенку як очільнику Міненерго, яке є акціонером НЕК, нарешті пора прикрити цю годівницю і дати оцінку діям керівництва компанії?” – підсумував Віталій Кулик.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Укренерго спрогнозували, чи будуть відключати світло наступного тижня

У Раді пропонують ув’язнення для ухилянтів від мобілізації замінити штрафом