in

Посилки у кредит, відкриття рахунків, але без державних гарантій:«Нова пошта» запускає власний банк

Компанія NovaPay (входить до групи компаній «Нова пошта») планує відкривати рахунки фізичним та юридичним особам. Про це повідомив «Мінфіну» СЕО NovaPay Андрій Кривошапко.

Він уточнив, що у 2023 році NovaPay (перша в країні) отримала розширену ліцензію Національного банку, яка дозволяє відкривати рахунки, випускати платіжні картки та надавати послуги еквайрингу.

«Нові можливості для розширення послуг сприяли оновленню нашої бізнес-моделі та стратегії. Ось чому наприкінці 2023 року — на початку 2024-го і українці, і компанії зможуть відкрити у нас рахунки. Точкою для входу потенційних клієнтів буде наш мобільний застосунок, яка вже знаходиться на останньому етапі розробки — тестування», — уточнив Андрій Кривошапко.

За його словами, крім стандартних платежів на картку та у відділення, у мобільному додатку можна буде оформити посилку в кредит, та виплачувати її вартість щомісяця. Кривошапко пообіцяв розширювати список кредитних продуктів, і робити їх конкурентними порівняно з банківськими кредитними картками.

Реєстрація в програмі буде доступна за допомогою Дії. Відкриття та обслуговування рахунку буде безкоштовним.

Рахунки NovaPay фізичним особам та юрособам планують відкривати також із випуском платіжної картки, яку можна буде отримати у поштоматі «Нової пошти» і у відділенні з безкоштовною доставкою. У компанії повідомили, що планують випускати картки самостійно, без залучення банків-партнерів.

При цьому в NovaPay визнають, що вкладення на їхніх рахунках не матимуть державної гарантії для населення, як у випадку з банками. Під час дії військового стану всі банківські вклади в Україні гарантовані на 100%, і у разі закриття банків втрачені кошти виплачує Фонд гарантування вкладів фізосіб.

«Дійсно, Фонд не захищає депозити клієнтів небанківських фінансових установ. Novapay надає виключно платіжні послуги, нині у нас немає депозитів як продукт для клієнтів. Усі небанківські фінустанови в Україні, включаючи Novapay, регулюються НБУ. Він розробив низку механізмів захисту клієнтів. Наприклад, фінансові установи не мають права розпоряджатися клієнтськими коштами та повинні відкривати спеціальний рахунок у банку для їх збереження. Це захищає клієнта від зникнення коштів, отже він завжди зможе повернути собі гроші з власного рахунку», — розповів Кривошапко.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як дізнатися, чи камера зафіксувала порушення правил дорожнього руху та як сплатити штраф

На Львівщині викрили чиновника, який завдав бюджету 25 мільйонів гривень збитків