in

Права людей з особливими потребами в стандартах ООН та Ради Європи

У Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з громадською правозахисною організацією «Права людини» провело тренінг для суддів на тему: «Комунікація з особами з психічними та інтелектуальними порушеннями».

Тренінг відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка розповіла про соціальне підґрунтя актуальності цієї теми. Люди з недієздатністю мають такі ж права, як і всі інші громадяни, проте з урахуванням певних особливостей, потребують посиленої уваги та правильного підходу під час спілкування. На переконання О. Польної, суди не можуть залишатися осторонь цього питання.

Як відзначила в подальшому радник з питань роботи з громадським суспільством програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Валентина Мудрік, матеріали цього тренінгу підготовлені експертами правозахисної організації «Права людини». Вона подякувала Національній школі суддів України за можливість представлення вказаної теми працівникам судів з метою підвищення їхніх комунікаційних навичок під час спілкування з особами з психічними та інтелектуальними порушеннями в процесі виконання суддями своїх професійних обов’язків.

Тему доповнив директор правозахисної організації «Права людини» Віталій Дроботун,  який поділився досвідом проведення такого тренінгу для суддів судів різних регіонів України, підкресливши сильні сторони практики застосування законодавства щодо осіб із недієздатністю.

У подальшому судді розглянули питання теорії та моделей інвалідності крізь призму європейських правових систем, а також опановували навики комунікації із особами з психічними та інтелектуальними порушеннями та обговорили поняття «спрощеної мови» й виконали модельні вправи.

Додамо, що тренінг провели  виконавчий директор ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» Раїса Кравченко, генеральний директор Synergy development consulting, тренер, ментор, консультант та голова правління громадської організації «Міжнародна агенція змін» Світлана Олєйнікова.

Джерело: НШСУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Чим замінити «незаконне збагачення»?

Як кандидати в президенти хочуть реформувати органи правопорядку та кримінальну юстицію: аналіз програм