in

Представники Мін’юсту в обговоренні актуальних питань адмін’юстиції на міжнародній арені

Заступник Міністра юстиції Олександр Банчук, директор Департаменту державної реєстрації Мін’юсту В’ячеслав Хардіков та директор Департаменту з питань судової роботи Мін’юсту Олена Вакуленко взяли учать у VII Міжнародній науково-практичній конференції «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час», яка відбулась в м. Острог.

Проведення заходу ініційовано з метою обговорення питань та обміну досвідом в аспекті розгляду адміністративними судами справ щодо захисту політичних та громадянських прав і свобод в умовах особливого правового режиму, прав на свободу об’єднання, мирні публічні зібрання; перехідного правосуддя у постконфліктних державах щодо захисту та обмеження політичних і громадянських прав, перспективи застосування прийнятих підходів адміністративними судами в післявоєнний період; застосування практики ЄСПЛ та Суду справедливості ЄС щодо захисту політичних і громадянських прав, зокрема в умовах особливого правого режиму.

Серед учасників конференції – судді, науковці, юристи-практики, представники органів державної влади і місцевого самоврядування, а також представники зарубіжних країн і міжнародних організацій.

Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук під час виступу окреслив новий етап розвитку конституційного права на звернення. На його думку, цей етап полягає, зокрема, в ухваленні в лютому 2022 року Закону України «Про адміністративну процедуру». Цей Закон відповідно до європейських стандартів реалізовує відповідні положення ст. 40 Конституції України щодо права на звернення і розгляд цього звернення. Крім того, Олександр Банчук повідомив, що вже ухвалений у першому читанні законопроєкт «Про звернення» (реєстр. № 11082). Цей законопроєкт передбачає, що суб’єктами звернення можуть бути не лише фізичні, а і юридичні особи, а також пропонує обмежити коло суб’єктів розгляду звернень.

Під час своїх доповідей представники Міністерства юстиції розглянули також підстави для заборони політичних партій, зосередившись на судовому супроводі справ щодо заборони політичних партій.

В’ячеслав Хардіков розповів про особливості процесу призупинення діяльності політичних партій в Україні. У 2022 році рішенням Ради національної безпеки і оборони України було заборонено діяльність окремих політичних партій у зв’язку з посяганням на національну безпеку України. Водночас було розпочато процес конфіскації їхнього майна у власність держави відповідно до судових рішень. Крім того, аналогічна заборона стосувалася і діяльності окремих громадських організацій – з моменту анексії Криму у 2014 році було розглянуто 58 таких судових справ.

Детальніше про труднощі, які виникають під час процесу доведення діяльності партій та її окремих членів, поінформувала Олена Вакуленко. Розгляд першої справи, яка стосувалася заборони політичної партії, розпочався ще у 2014 році, а рішення було отримано лише у 2022 році. Це було пов’язано з тим, що представники партії всіляко перешкоджали здійсненню судочинства. Проте завдяки законодавчим змінам, які врегулювали процес розгляду цієї категорії справ, процедура суттєво спростилася.

Захід відбувся в межах проведення Днів адміністративної юстиції та організований Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду спільно з проєктами Ради Європи «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду», «Посилення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні», «Підтримка демократичних післявоєнних виборів в Україні», «Посилення соціального захисту в Україні», проєктом ОБСЄ «Підтримка Верховного Суду та вищих судів у реалізації судової реформи та забезпеченні доступу до правосуддя в умовах війни», проєктом ЄС «Право-Justice», Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва і Національним університетом «Острозька академія».

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/ministry/predstavniki-minyustu-vzyali-uchast-v-obgovorenni-aktualnih-pitan-adminyustitsii-na-mijnarodniy-konferentsii

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Для визнання недостовірною інформації, висловленої в одному реченні, необхідно оцінити її в контексті всієї публікації

Олександр Олійник: За час проведення правових моніторингів практика дослідження правових проблем зазнала позитивних змін