in

Про Державний електронний реєстр об’єктів підвищеної небезпеки

Постановою КМУ від 07.07.2023 р. № 690 затверджений Порядок, який визначає механізм функціонування та ведення Державного електронного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки – інформаційно-комунікаційної системи, яка створюється відповідно до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри», держателем якої є ДСНС, та забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення реєстрових даних і надання реєстрової інформації, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування з метою отримання визначеної законодавством інформації у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки.

Реєстр є складовою частиною системи управління силами та засобами цивільного захисту ДСНС, яка є функціональною підсистемою єдиної інформаційної системи МВС та функціонує на базі постійно діючих компонентів системи управління силами та засобами цивільного захисту.

До Реєстру вносяться реєстрова інформація та реєстрові дані про об’єкти підвищеної небезпеки в обсязі, визначеному Законом України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» та Порядком ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та ведення їх обліку, затвердженим постановою КМУ від 13.09.2022 р. № 1030, зокрема реєстрові дані, метадані та візуальні, що підтверджують такі дані, образи (матеріали фото- та відеофіксації, скан-копій документів тощо).

Формування юридичними або фізичними особами – підприємцями електронних документів щодо об’єктів, до яких застосовується процедура ідентифікації об’єкта підвищеної небезпеки, та їх опрацювання здійснюються програмними засобами Реєстру відповідно до законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу.

ДСНС забезпечує цілодобовий, вільний та безоплатний доступ до відкритих даних Реєстру.

Формування переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню (оновленню) у формі відкритих даних з Реєстру, здійснюватиметься з урахуванням обмежень, визначених законодавством у частині оприлюднення персональних даних.

Передбачено, що у день звільнення працівника, якому надано статус користувача Реєстру з числа публічних реєстраторів Реєстру, створювача реєстрової інформації, користувача Реєстру, суб’єкт господарювання повідомляє держателю Реєстру про необхідність позбавлення такого працівника прав доступу до Реєстру. Користувач Реєстру з числа уповноважених посадових осіб суб’єкта господарювання позбавляється права доступу до Реєстру в автоматизованому режимі за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань з дня припинення здійснення своїх повноважень.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про визнання учасниками бойових дій

Програми та гранти для українців від країн ЄС