in

Про визнання учасниками бойових дій

Законом України від 12.01.2023 р. № 2864-IX була передбачена можливість визнання учасниками бойових дій та особами з інвалідністю внаслідок війни, членами сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України окремих категорій осіб, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Постановою КМУ від 07.07.2023 р. № 685 затверджений відповідний порядок, дія якого поширюється на:

  • осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, у період воєнного стану внаслідок самооборони під час виконання завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану (пункт 16 частини другої статті 7 Закону).

Термін «самооборона» вживається у значенні, наведеному в Порядку застосування цивільними особами вогнепальної зброї під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав проти України у період дії воєнного стану, затвердженому постановою КМУ від 15.04.2022 р. № 448;

  • членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (пункт 6 частини першої статті 101 Закону).

До членів сімей загиблих (тих, що пропали безвісти), померлих осіб, зазначених в абзаці першому цього підпункту, належать утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія; батьки; один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні; діти, які не мають (і не мали) своїх сімей; діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття; діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

Для встановлення факту безпосередньої участі у заходах особа (її законний представник або уповноважена особа), подає особисто чи надсилає поштою Мінветеранів письмову заяву та відповідні документи.

Міжвідомча комісія розглядає подані документи і в місячний строк приймає рішення про встановлення факту безпосередньої участі у заходах або рішення про відмову у встановленні факту безпосередньої участі у заходах. Таке рішення протягом трьох робочих днів після його прийняття передається Мінветеранів.

Мінветеранів, у свою чергу, не пізніше ніж через сім робочих днів після надходження рішення видає особам, зазначеним у такому рішенні, відповідну довідку.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Чи можлива в росії встановлення силового режиму або диктатури силовіків?

Про Державний електронний реєстр об’єктів підвищеної небезпеки