in , ,

Про Надзвичайний стан в Казахстані.

Рішення про режим НС було ухвалено через масові протести, які продовжуються в країні з 2 січня. Про це повідомляє NUR.KZ.

Режим НС має на увазі комендантську годину з 23:00 до 7:00. Крім того, забороняються масові збори.

Раніше надзвичайний стан ввели в Алмати, Алматинській області, Мангістауській області та столиці Казахстану Нур-Султані.

Нагадаємо, що масові протести в Казахстані розпочалися через дворазове підвищення цін на автомобільне паливо. Вони переросли в зіткнення з поліцією та підпалами, демонстранти почали захоплювати адміністративні будівлі.

Президент країни Касим-Жомарт Токаєв зранку 5 січня ухвалив рішення відправити весь уряд у відставку. Відповідний указ глави держави опубліковано на сайті президента Казахстану. Він поклав провину за зростання цін на паливо, яке викликало протести, на Міністерство енергетики та національні нафтогазові компанії. Також президент доручив запровадити державне регулювання цін на пальне на 180 днів, а запровадження програми електронної торгівлі паливом відкласти на рік. Крім того, Токаєв наказав запровадити мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення.

Водночас у кількох містах тривали масові протести зі сутичками із силовиками. У другій половині дня 5 січня протестувальники штурмом захопили резиденцію президента в Алмати.

Нагадаємо, вчора президент Казахстану звернувся до країн ОДКБ із проханням надати війська для придушення протестів. До Казахстану вже прибула перша група російських військових. Відправити своїх “миротворців” до Казахстану готуються Вірменія, Таджикистан,  Киргизія та Білорусь.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Оновлено Порядок повернення (перерахування) коштів, що помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

Накладено арешт на майно Петра Порошенка