in , ,

про трансфертне ціноутворення та доказування у податкових спорах.

Судді КАС ВС розповіли про трансфертне ціноутворення та доказування у податкових спорах.
Про актуальну судову практику з питань трансфертного ціноутворення та деякі аспекти доказування у податкових спорах розповіли судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду під час lX Business & Legal Tax Forum.
Суддя КАС ВС Наталія Блажівська зазначила, що хоч через воєнний стан і змінився акцент, водночас актуальність питань трансфертного ціноутворення залишається у фокусі тих компаній, які підлягають під дію цього правового регулювання.
В контексті останніх подій доповідачка нагадала основи правового регулювання трансфертного ціноутворення та проаналізувала останні зміни, що відбулись у цій сфері у зв’язку із запровадженням воєнного стану, зокрема щодо проведення перевірок, а також строків подання звітності.
Оскільки законодавство з трансфертного ціноутворення є доволі динамічним, а практичні аспекти його застосування перебувають у постійному русі та розвитку, суддя зосередила увагу на аналізі останньої судової практики як Верховного Суду, так і судів апеляційної інстанції.
Із презентацією Наталії Блажівської можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/GKKSgWQ.
Висвітлюючи питання доказування у податкових спорах, суддя КАС ВС Ірина Желтобрюх розповіла про наслідки ненадання документів платником податків. Вона зазначила, що у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в п. 86.7 ст. 86 ПК України, платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складання такої звітності (п. 44.6 ст. 44 ПК України).
Водночас платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПК України, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів (п. 44.3 ст. 44 ПК України).
Говорячи про обов’язок платника з надання документів, суддя наголосила, що п. 85.2 ст. 85 ПК України передбачено, що платник зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Ірина Желтобрюх також зауважила, що процес надання доказів в адміністративному та судовому порядку різниться з огляду на предмет доказування, коло засобів доказування, коло суб’єктів доказування, стадії прийняття доказів, винятки.
Крім того, доповідачка розповіла про актуальну судову практику щодо доказування у податкових спорах.
Із презентацією Ірини Желтобрюх можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/6KKSv3M.
Повний текст читайте за посиланням: https://cutt.ly/JKKS6BA.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У спадкових спорах застосовуються як принципи приватного права, так і принципи, що характерні для права спадкового.

На саміті НАТО в Мадриді в середу, 29 червня, затвердили нову стратегічну концепцію Північноатлантичного альянсу, в якій Росію визначили як найбільш серйозну і пряму загрозу безпеці союзників.