in ,

Про військові події за останні 48 годин…

Привіт всім!

Коротка інформація про події за останні 48 годин…

***

БИТВА НА ДОНБАСІ

Як видно з наведеної нижче карти, на ділянці Покровськ-Авдіївка росіяни (тобто 27- ма мотострілецька дивізія групи «Центр» ) продовжували штурмувати позиції ЗСУ на північний захід від Очеретиного. Вони проштовхнулися через два рубежі і зараз одразу на схід від Новоолександрівки. ЗСУ, схоже, завершила ротацію кількох підрозділів і ввела свіжі війська – на захід і північ від російського проникнення. Загалом, темп російського просування сповільнився до «звичної швидкості».

Хороша новина полягає в тому, що, схоже, це 27 -ма мотострілецька дивізія, яка керує цим проїздом, тоді як 90 -та танкова була визначена як сила, яка відповідає за штурм південніше, на ділянці між Уманським і Нетальовим. Це «добре», тому що це означає, що група «Центр» вже залучила підрозділи, які, як очікується, «здійснять прорив»: чекатимуть у тилу, поки інші підрозділи витрачатимуться на пробивання українських рубежів оборони, а потім «проїхати в глиб України», як того вимагає традиційна радянська/російська доктрина.

Цей російський бронетранспортер МТ-ЛБ був розстріляний M2/M3 Bradleys 47-го мехзаходу від Очеретиного ще 30 квітня.

Тим не менш (і я збираюся повторити це XY-й раз), це ще одне підтвердження того, що VSRF втратили здатність проводити широкомасштабні механізовані наступальні операції на оперативному рівні (і, отже, не мають на стратегічному рівні).

(Звичайно, з російської точки зору це не має значення: поліцейські Keystone у Москві давно знають, наскільки погана їхня ситуація, і тому втратили будь-яку надію «виграти війни одним ударом» ще у 2022 році. Натомість їхня «нова доктрина» — це доктрина «1000 голок»: невпинні дрібномасштабні напади механізованої піхоти. Але люди, які потребують свіжого повітря, нарешті повинні це зрозуміти – дивіться, зокрема, НАТО в Брюсселі – де говорять. голови досі базікають про те, що Росія готує війну проти альянсу за «3-4 роки»… Дійсно: це означає, що вони повинні кинути якомога більше своєї важкої техніки та боєприпасів в Україну, тому що вони навряд чи коли-небудь знадобляться самостійно .)

Бахмут… звичайно, ВКС продовжує бити по українських позиціях (щонайменше) 150+ плануючими бомбами УМПК на день (знову ж таки: росіяни стверджують, що розгортають 500+ на день). Проте останні два дні головним об’єктом їх авіаударів був Часів Яр, де райони Жовтневий, Новий і Канал зазнали численних авіаударів і артилерійського обстрілу, який тривав близько 12 годин. Зазвичай такі масовані повітряні та артилерійські атаки означають, що попереду масована наземна атака…

На південь від Часового Яру росіяни також сильно просувалися і вийшли на канал Сіверський Донець – Донбас на північний захід від Іванівського. Намагаючись їх зупинити, ЗСУ, між іншим, втратили цей Т-64:

ПІВДЕННЕ ЗАПОРІЖЖЯ

Повинен визнати, я був зненацька, почувши три ночі тому, що 141  піхотний полк відійшов з Роботиного, а росіяни підняли свій прапор над руїнами цього села. Це стало результатом двосторонньої атаки (із заходу і півдня), яка була здійснена 27-29 квітня. Мабуть, тиск став завеликим для поточних запасів українських артилерійських боєприпасів і БТР.

Це сумно, тому що ЗСУ такою кров’ю оплатили захоплення цього місця, минулого літа…

***

Щодо збору для Shark 3 -го SSO (докладніше див.: Оновлення Shark ): завтра я маю отримати підтвердження, що гроші готові та цей збір завершено.

Ще раз окрема подяка всім за готовність їх підтримати!

***

Якщо вам цікаво пожертвувати більше, і то «відразу», я б сказав, що є два варіанти:

1.) 3-тя десантно -штурмова бригада . Хоча їх позначення схожі, 3 -тя десантно-штурмова бригада – це інший підрозділ, ніж 3 -тя ССО: це «лінійний» підрозділ ЗСУ. Підрозділ, який воює в «звичайному» стилі, на передовій. Ми це бачили в інтенсивних діях у Кліщівці минулого року, а потім в районі Авдіївки останні три місяці.

Наразі їм потрібні дрони FPV (FPV – «погляд від першої особи»). Я отримаю деталі щодо загальної суми, яку вони шукають, протягом дня (і «оновлю» тут), але вже маю деталі щодо того, куди можна надіслати гроші:

PayPal:

strelok1981@gmail.com

або:

https://send.monobank.ua/jar/8xjVKRR6Me

Призначення: для БПВ 3- ї бригади.

2.) 72-а механізована бригада. 72-й мех — підрозділ, який у березні 2022 року стримав місячний штурм російських механізованих формувань на Київ, а потім розбив зимовий наступ росіян на Вугледар і знищив при цьому дві російські бригади ще в січні-лютому. 2023 рік.

Вони все ще тримають під контролем місто Вугледар, незважаючи на поновлені російські штурми.

Тут я не на прямому зв’язку, але знаю, що три дні тому УМПК-удар ВКС вдарив по їхніх позиціях, і вони просять допомоги з медикаментами .

 

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Зеленський провів кадрові переміщення серед керівників управлінь СБУ в кількох областях

Через великі черги Міноборони збирається створити до військкоматів електронний запис